Poznaj 6 – letnią dziewczynkę, która po raz pierwszy stanęła na nogi po zażyciu medycznej marihuany

Bella Chinonis cierpi na rzadko występujący zespół delecji 1p36, który powoduje poważne problemy, a w tym opóźnienia rozwojowe, drgawki oraz ograniczoną zdolność mowy.

W Grand Blanck, stan Michigan, Bella jest jednym z zaledwie 150 pacjentów poniżej 18 roku życia, którzy otrzymali receptę na medyczną marihuanę.

Zwracając się do lokalnych mediów, Ida Chinonis, matka Belli mówi, że olej cannabis zmienił życie jej córki.

„Moja córeczka może teraz stanąć na własne nogi. Reaguje na to co się do niej mówi, kocha oglądać filmy. Nie robiła tego wcześniej, a jedyne co zmieniło się w jej życiu to przygoda z marihuaną.”

Proces, aby dostarczyć olej cannabis dla Belli nie był łatwy. Neurolog rodzinny nie chciał przepisać leku opartego na konopi, więc rodzina musiała szukać gdzie indziej.

Kolejnym wyzwaniem dla rodziny było to, iż program medycznej marihuany w Michigan mówi, że aż dwóch lekarzy musi wyrazić zgodę na stosowanie medycznej marihuany w przypadku osoby poniżej 18 roku życia.

Na szczęście, lekarze z Detroit i Teksasu zatwierdzili stosowanie oleju przez dziewczynkę po przeglądzie jej badań.

Olej, który zażywa Bella został stworzony specjalnie z myślą o jej chorobie, z dokładnym stosunkiem THC/CBD, który zapewniać ma, że 6 – letnia dziewczynka otrzymuje odpowiednią dawkę oleju konopi w lekarstwie.

Rodzina uważa, że ma ogromne szczęście, iż uzyskała dostęp do leku oraz zdaje sobie sprawę, że wiele innych dzieci cierpi z powodu przepisów otaczających marihuanę.

Mają nadzieję, że pewnego dnia każde dziecko będzie miało dostęp do leku, który znacząco poprawi ich życie, tak jak olej cannabis poprawił życie małej Belli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.