Nauka mówi, że hip – hop może leczyć depresję

Zdaniem zespołu lekarzy z Wielkiej Brytanii, teksty piosenek hip – hop mogą być kluczem do leczenia chorób umysłowych. W artykule opublikowanym w czasopiśmie medycznym The Lancet Psychiatry, wspomniano, że stosowano muzykę wykonaną przez Kendricka Lamar i Tupaca w ramach terapii, co ostatecznie pomogło osobom zmagającym się z chorobami psychicznymi, w tym z depresją i schizofrenią.
Mówi się, że osoby cierpiące na te stany znajdują w tekstach samotność, która szczegółowo przedstawia trudności w życiu.

Hip Hop Psych to zespół lekarzy zajmujących się zdrowiem psychicznym, którzy korzystają z muzyki, aby dotrzeć do osób cierpiących na różne problemy odnośnie zdrowia psychicznego.

Teksty piosenek hip – hop wykraczają daleko poza przekleństwa, rapowanie o pieniądzach i wyzysku kobiet. Świadomy liryzm zawiera surową, niefiltrowaną narrację, opisującą trudne warunki i mechanizmy radzenia sobie z tymi niekorzystnymi okolicznościami – jest to powtarzalny temat w muzyce hip – hopowej.

Muzyka hip – hop bogata jest w odniesienia dotyczące zdrowia psychicznego związane z uzależnieniami, psychozą, zaburzeniami zachowania, zaburzeniami dwubiegunowymi, zaburzeniami osobowości itd., a także z wieloma czynnikami ryzyka środowiskowego (np. urbanizacja, złe odżywianie, destrukcyjny wpływ rodziców jak na przykład maltretowanie dzieci lub brak pozytywnych wzorców, autorytetów) i predysponujących do wystąpienia czynników ryzyka genetycznego i epigenetycznego. – Hip Hop Psyche.

Ustalili, że bogate narracje Kendricka Lamar odnoszą się do ważnych tematów zdrowia psychicznego.

Teksty Kendricka Lamar podkreślają kilka ważnych tematów psychiatrycznych dotyczących uzależnień, podatności na depresję, odporności na stres i samej depresji. Jak może to pomóc przy naglących problemach z utrzymaniem dobrego nastroju i innych zaburzeniach wśród młodych ludzi w trudnych, miejskich środowiskach?

Po pierwsze, słuchanie Kendricka Lamar może pomóc lekarzom psychiatrii i innym specjalistom zrozumieć codziennie i wewnętrzne zmagania swoich pacjentów.

Hip – hop może być również sposobem na poznanie i rozważenie własnej słabości, elastyczności i wyborów życiowych w kulturowy i łatwo dostępny sposób. – Hip – Hop Psyche.

Ale hip – hop może uzdrowić nie tylko fanów, ale także artystów. W październiku zeszłego roku, Kid Cudi znalazł się na odwyku twierdząc, że cierpi na depresję. Podobnie jak wielu ludzi – nie jest on sam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.