Badanie: Programy medycznej marihuany nie powodują zwiększenia stosowania cannabis wśród nastolatków i młodzieży

Nowe badania wykazały, że kraje w których występują jakiekolwiek formy legalizacji medycznej marihuany nie zanotowały zwiększonego zastosowania jej wśród nastolatków i młodzieży.

Badanie – przeprowadzone przez naukowców z Columbia University, University of California, i Boston University – przeanalizowało 10 lat danych zebranych w latach 2004 – 2013 dotyczących osób, które odpowiedziały na National Survey of Drug Use and Health. Ponad 53.800 osób zakończyło badania.

Naukowcy przyjrzeli się następnie krajom, w których istnieje jakakolwiek forma legalizacji medycznej marihuany.

Ich badania wykazały, że częstotliwość stosowania konopi indyjskich w wśród osób w wieku do 26 roku życia pozostała na niezmienionym poziomie, pomimo przyjęcia przepisów dotyczących medycznej marihuany. Jednak naukowcy odkryli, że stopa wykorzystania cannabis wśród osób powyżej 26 roku życia faktycznie wzrosła tam, gdzie zalegalizowano marihuanę, o 1.3 %.

Według autora badania, dr Silvia Martins, wyniki są mniej więcej tym, czego należało się spodziewać. Wzrost wykorzystania konopi indyjskich przez dorosłych może być przypisany do osób, które cierpią na choroby, które faktycznie można leczyć dzięki jej zastosowaniu.

„Prawo wydaje się działać zgodnie z oczekiwaniami, z małymi niezamierzonymi konsekwencjami dla młodzieży oraz młodych dorosłych,” mówi Martins, profesor epidemiologii na Mailman School of Public Health na Columbia University w Nowym Jorku. „Były obawy, że gdy przepisy marihuany zostaną wprowadzone i marihuana stanie się łatwiej dostępna, to będzie ona nadużywana do celów rekreacyjnych przez młodzież i dorosłych.”

Powyższe badanie nie jest jedynym, które stwierdza, że stosowanie marihuany wśród młodzieży w krajach o bardziej liberalnych ustawach regulujących nie zostało naruszone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.