Badanie potwierdza, że marihuana może pomóc w przypadku leczenia zapalenia stawów

marihuana-liscie-marihuany-z-najlepszych-nasion-marihuany-uprawa-marihuany-uprawianie-marihuany

Nowe odkrycia potwierdzają że marihuana może być pomocna w przypadku pacjentów cierpiących na zapalenie stawów.

Opublikowane w ubiegłym miesiącu w czasopiśmie Rheumatology, badanie ujawnia więcej dowodów, w jaki sposób marihuana zwalcza zapalenie stawów.

Marihuana wydaje się to robić poprzez aktywację dróg zwanych receptorami CB2, które są obecne w wyjątkowo wysokim poziomie w tkankach stawów pacjentów z zapaleniem stawów,

Receptory CB2 są jednym z dwóch typów szlaków aktywowanych przez chemikalia znajdujące się w marihuanie. Jednak tylko receptory CB1 są odpowiedzialne za uczucie haju.

„Historycznie rzecz biorąc, terapia z wykorzystaniem marihuany została zastosowana w celu złagodzenia objawów szerokiego spektrum chorób, w tym reumatoidalnego zapalenia stawów,” wyjaśnia współautor badania doktor Sheng-Ming Dai z China’s Second Military Medical University w ostatnim wywiadzie.

Jednak główną przeszkodą w powszechnym stosowaniu zabiegów na bazie marihuany jest jej efekt psychoaktywny, zauważa. W rezultacie, naukowcy szukają sposobów, aby osiągnąć te same korzyści bez haju.

W najnowszym badaniu, doktor Dai i jego zespół potwierdził obecność receptorów CB2 w próbkach tkanek pobranych od pacjentów z zapaleniem kości i stawów oraz reumatoidalnego zapalenia stawów.

Co więcej, za pomocą substancji chemicznych, które tylko aktywują receptory CB2, naukowcy byli w stanie stłumić cząsteczki zapalne uważane za związane z erozją chrząstki.

Zespół pracuje obecnie nad najlepszym sposobem na ukierunkowanie tych receptorów wyłącznie na leczenie stawów.

Najnowsze badania sugerują, że związki, które zawiera marihuana mogą pomóc w zarządzaniu bólem płynącym z bólu stawów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.