Biolog molekularny wyjaśnia jak THC całkowicie zabija raka

medyczna-marihuana-olej-medyczna-marihuana-cbd

Na jednej z konferencji naukowych doktor Christina Sanchez, biolog molekularny z Uniwersytetu Compultense w Madrycie, w Hiszpanii, jednoznacznie wyjaśniła jak THC (główny psychoaktywny składnik rośliny konopi) całkowicie zabija komórki nowotworowe.

Kannabinoidy nie odnoszą się do żadnej z grup związków pokrewnych, które obejmują kannabidiol i aktywne składniki marihuany. Aktywują receptory kannabinoidowe w organizmie. Sam organizm wytwarza związki zwane endokannabinoidami, które odgrywają ważną rolę w wielu procesach zachodzących w organizmie, które pomagają zadbać o jego zdrowe środowisko. Ważne jest również, aby pamiętać, iż wykazano, że konopie leczą raka bez efektów psychoaktywnych.

Kannabinoidy zostały sprawdzone w celu zmniejszania komórek rakowych, ponieważ mają one duży wpływ na odbudowę układu odpornościowego. Chociaż nie każdy szczep marihuany przynosi ten sam skutek, coraz więcej pacjentów odnosi sukces w leczeniu raka w dosyć krótkim czasie. Wbrew ogólnemu i bardzo powszechnemu przekonaniu, palenie marihuany nie pomaga tak bardzo w leczeniu – jedzenie ekstraktu z rośliny jest najlepszym sposobem, aby uzyskać niezbędne składniki, kannabinoidy.

Świat ma jeszcze długą drogę w odniesieniu do przyjęcia rośliny jako leku zamiast szkodliwej substancji. Jest to roślina, która może przynieść zysk dla planety na więcej sposobów niż jeden. Marihuana nie jest czymś oferowanym w tym samym zakresie co chemioterapia, ale coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, czym ona jest, i dlaczego ważne jest rozprzestrzenianie takich informacji. Nikt nie może zaprzeczyć ogromnej mocy uzdrawiania jaką niesie ze sobą roślina.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.