Jak wynika z badań, THCV może mieć wpływ na osiąganie haju

thc-marihuana-cbd-palenie-marihuana-thc-tetrahydrokannabilon

Nowe badania nad kannabinoidem THCV pokazują, że może ono zmniejszać efekty THC.

Choć niemal wszyscy użytkownicy marihuany są zaznajomieni ze skutkami THC, nowe odkrycia pokazują, dlaczego warto zwrócić uwagę na inny związek znany jako tetrahydrokannabiwarin (THCV).

THCV jest jednym z wielu kannabinoidów znalezionych w konopiach indyjskich i jest często spotykany podczas badań laboratoryjnych. Ale jak do tej pory, niewiele było wiadomo na temat wpływu THCV – zarówno psychologicznego jak i w innych aspektach.

Co ciekawe, nowe badanie opublikowane w Journal od Psychopharmacology wydaje się wskazywać na to, ż THCV działa przeciwko THC tłumiąc wywoływane przez THC uczucie haju.

Podczas gdy wielkość próby była niewielka – w badaniu wzięło udział tylko 10 uczestników – wyniki wykazały, że połączenie dawki THCV z THC w przeważającej mierze spowodowało, iż uczucie haju było odczuwalne dużo mniej intensywnie niż w porównaniu do uczucia haju wywoływanego przez samo THC.

THCV wykazało również chronić przed innymi częstymi działaniami THC, w tym przed zaburzeniami pamięci i zwiększeniem częstości akcji serca.

Co ciekawe, THCV zdawało się nie mieć psychoaktywnego efektu, gdy podawane było osobno. W rzeczywistości, uczestnicy badania byli w stanie odróżnić dawki THCV z placebo.

Autorzy – grupa naukowców z King College w Londynie – stwierdziła, że wyniki są sprzeczne ze starszymi badaniami opublikowanymi w 1970 roku, które sugerowały, że THCV może mieć właściwości psychoaktywne.

Niemniej jednak, ostatnie odkrycia pokazują, że THCV może oferować podobny rodzaj ochrony jak CBD, jeśli chodzi o zmniejszenie psychoaktywnego działania marihuany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.