Legalizacja Nie Jest Związana ze Wzrostem Leczenia Odwykowego

Legalizacja marihuany do użytku przez dorosłych nie jest związana z żadnym wzrostem liczby przyjęć na leczenie odwykowe.

Zgodnie z opublikowanymi danymi, uchwalenie w stanie Kolorado i Waszyngtonie przepisów legalizujących sprzedaż detaliczną konopi indyjskich dla dorosłych nie wiąże się ze wzrostem liczby nastolatków lub młodych dorosłych poszukujących terapii odwykowej ze względu na używanie opioidów, kokainy lub metamfetaminy.

Naukowcy z Temple University w Filadelfii i University of Tennessee w Knoxville porównali trajektorie przed i po legalizacji liczby przyjęć na leczenie odwykowe w Kolorado i Waszyngtonie z zestawem innych stanów USA, które nie zalegalizowały rekreacyjnego używania marihuany.

W szczególności badacze ocenili przyjęcia do leczenia opioidów, kokainy i metamfetaminy wśród osób w wieku od 12 do 24 lat.

Autorom nie udało się zidentyfikować żadnego wzrostu liczby przyjęć na leczenie po legalizacji ani w Kolorado, ani w Waszyngtonie, ani też trajektorie leczenia w tych stanach nie różniły się znacząco od trajektorii w innych stanach, które nie zliberalizowały swoich przepisów dotyczących konopi.

Powiedzieli:

„Zgodnie z naszą najlepszą wiedzą, jest to pierwsze badanie mające na celu zbadanie, czy RML (legalizacja rekreacyjnej marihuany) w USA doprowadziła do wzrostu liczby przypadków leczenia SUD (zaburzeń związanych z używaniem substancji) nielegalnych narkotyków innych niż marihuana.

Okazało się, że legalizacja rekreacyjnego używania marihuany w Kolorado i Waszyngtonie nie spowodowała wzrostu liczby przyjęć do leczenia SUD z powodu kokainy, opioidów lub metamfetaminy wśród nastolatków lub nowo powstałych dorosłych.”

Komentując wyniki badania, zastępca dyrektora NORML powiedział:

„Dane te dodatkowo podważają utrzymywane od dawna twierdzenia, że ​​marihuana stanowi jakąkolwiek„ bramę ”do nadużywania innych substancji kontrolowanych – zarzut, który w przeszłości w dużej mierze kierował prohibicją- oparte na polityce marihuany w Stanach Zjednoczonych pomimo braku twardych dowodów”.

Oddzielne dane opublikowane pod koniec ubiegłego roku przez amerykańskie Centers for Disease Control podobnie donosiły, że liczba nastolatków przyjmowanych do programów leczenia odwykowego z powodu problemów związanych z marihuaną gwałtownie spadła w stanach, które zalegalizowały i uregulowały jej używanie przez dorosłych.

Z danych opublikowanych w 2019 roku w czasopiśmie JAMA Pediatrics wynika również, że uchwalenie przepisów regulujących używanie konopi indyjskich przez dorosłych wiąże się ze spadkami w zgłaszanym przez samych młodych ludziach zażywania marihuany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.