Wszystko co musisz wiedzieć o legalnej marihuanie w Urugwaju

urugwaj-legalizacja-marihuany-rekreacyjna-medyczna-marihuana-na-swiecie-urugwaj

Urugwaj zalegalizował oficjalnie marihuanę w dniu 6 maja.

Po czterech miesiącach dopracowywania, władze Urugwaju przychodzą z kompleksowym planem regulującym handel marihuaną.

Wydany w zeszłym tygodniu, plan nakreśla system produkcji i sprzedaży marihuany rekreacyjnej. Oczekuje się, że system zostanie uruchomiony pod koniec roku.

Kto może kupić marihuanę?

Marihuana będzie dostępna dla każdego powyżej 18 roku życia. Będzie sprzedawana w państwowych, licencjonowanych aptekach i kupujący będzie musiał znajdować się w krajowym rejestrze.

Marihuana będzie dostępna tylko dla mieszkańców Urugwaju, czyli turyści nie będą mile widziani. Ci, którzy dokonywać będą zakupów zostaną ograniczeni do 40 gramów w miesiącu (lub 10 gramów tygodniowo).

Ile to będzie kosztować?

Cena legalnej marihuany zostanie określona przez rząd, szacuje się, że będzie to 20-22 pesos za gram (0.87-1 dolara za gram). Celem jest, aby utrzymać cenę wystarczająco nisko, aby była ona konkurencyjna dla czarnego rynku.

Kto może uprawiać marihuanę?

Marihuana będzie dostarczana przez 6 prywatnych firm posiadających licencję od rządu. Firmy te będą musiały przestrzegać ścisłych zasad, i nie będą mogły wybrać ilości uprawianej marihuany oraz miejsca operacji.

Na początek, dostępnych będzie 5 różnych odmian konopi. Każda nowa odmiana będzie musiała zostać zarejestrowana w rządzie, dzięki czemu cyrkulacja produktów będzie śledzona.
Siła wytwarzanej konopi ograniczona jest do 15% THC. Rząd szacuje, że aby zaspokoić popyt, potrzebne będzie 18-22 ton marihuany rocznie.

Co nie jest zgodne z prawem?

Zgodnie z nowym prawem, użytkownik marihuany nie może być pod jej wpływem w czasie jazdy lub podczas prowadzenia samochodu.

Prawo zabrania także stosowania marihuany w taksówkach, autobusach, pociągach, samolotach i jakichkolwiek innych środkach transportu. Promocja oraz reklama także nie są dozwolone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.