thc-thc.com

Wszystko co musisz wiedzieć o legalnej marihuanie w Urugwaju

urugwaj-legalizacja-marihuany-rekreacyjna-medyczna-marihuana-na-swiecie-urugwaj

Urugwaj zalegalizował oficjalnie marihuanę w dniu 6 maja.

Po czterech miesiącach dopracowywania, władze Urugwaju przychodzą z kompleksowym planem regulującym handel marihuaną.

Wydany w zeszłym tygodniu, plan nakreśla system produkcji i sprzedaży marihuany rekreacyjnej. Oczekuje się, że system zostanie uruchomiony pod koniec roku.

Kto może kupić marihuanę?

Marihuana będzie dostępna dla każdego powyżej 18 roku życia. Będzie sprzedawana w państwowych, licencjonowanych aptekach i kupujący będzie musiał znajdować się w krajowym rejestrze.

Marihuana będzie dostępna tylko dla mieszkańców Urugwaju, czyli turyści nie będą mile widziani. Ci, którzy dokonywać będą zakupów zostaną ograniczeni do 40 gramów w miesiącu (lub 10 gramów tygodniowo).

Ile to będzie kosztować?

Cena legalnej marihuany zostanie określona przez rząd, szacuje się, że będzie to 20-22 pesos za gram (0.87-1 dolara za gram). Celem jest, aby utrzymać cenę wystarczająco nisko, aby była ona konkurencyjna dla czarnego rynku.

Kto może uprawiać marihuanę?

Marihuana będzie dostarczana przez 6 prywatnych firm posiadających licencję od rządu. Firmy te będą musiały przestrzegać ścisłych zasad, i nie będą mogły wybrać ilości uprawianej marihuany oraz miejsca operacji.

Na początek, dostępnych będzie 5 różnych odmian konopi. Każda nowa odmiana będzie musiała zostać zarejestrowana w rządzie, dzięki czemu cyrkulacja produktów będzie śledzona.
Siła wytwarzanej konopi ograniczona jest do 15% THC. Rząd szacuje, że aby zaspokoić popyt, potrzebne będzie 18-22 ton marihuany rocznie.

Co nie jest zgodne z prawem?

Zgodnie z nowym prawem, użytkownik marihuany nie może być pod jej wpływem w czasie jazdy lub podczas prowadzenia samochodu.

Prawo zabrania także stosowania marihuany w taksówkach, autobusach, pociągach, samolotach i jakichkolwiek innych środkach transportu. Promocja oraz reklama także nie są dozwolone.

Zobacz również

nasiona thc

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

thc-thc

nasiona marihuany, konopi, seedbay

Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.