Czy COVID-19 Wpłynie Negatywnie Na Podróżowanie Tej Jesieni?

Czy COVID-19 wpłynie negatywnie na podróżowanie tej jesieni? Oto, co mówią eksperci.

Liczba przypadków COVID-19 rośnie, gdy wchodzimy w sezon jesienny. Oto, co według ekspertów może się wydarzyć.

Branża turystyczna przechodziła przez to wszystko przez ostatni rok. Chociaż od czasu wprowadzenia szczepionki nastąpiła poprawa w możliwościach podróżowania, wraz ze wzrostem liczby przypadków COVID-19 sprawy nie wyglądają zbyt dobrze, jeśli chodzi o plany podróży jesiennych.

The Huffington Post rozmawiał z kilkoma ekspertami podróżniczymi, którzy podzielili się swoimi opiniami w tej sprawie. Oto, co mieli do powiedzenia.

• Wszystkie sposoby podróżowania będą mniej popularne

Willis Orlando ze strony internetowej Scott’s Cheap Flights wyjaśnił, że liczba rezerwacji różnego rodzaju podróży już teraz spada. „Przez całe lato panował stały trend w kierunku powrotu do normalnego popytu na podróże, szczególnie w kraju” – powiedział. „Ale w ciągu ostatnich kilku miesięcy ten impet wygasł”.

Oczekuje się, że podróże międzynarodowe również staną się mniej popularne, co jest istotne, ponieważ podróże międzynarodowe nie zbliżyły się jeszcze nawet do poprzednich liczb. Val Anthony, główny analityk ds. badań z serwisu Tripadvisor, wyjaśnił, że „w sierpniu 84% podróży zarezerwowanych przez Amerykanów na stronie Tripadvisor było krajowych, a tylko 16% zagranicznych”.

Chociaż rezerwacje są prawdopodobnie tańsze, należy pamiętać, że podróże międzynarodowe mogą wymagać negatywnego wyniku testu na COVID-19 po powrocie do USA oraz, w zależności od kraju, do którego podróżujesz, testu na wjazd.

• Ogromny wpływ na całą sytuację będą miały wskaźniki szczepień

Wiele osób prawdopodobnie postawi na wycieczki samochodowe, które w ciągu ostatniego roku przeżyły boom z powodu pandemii. Wycieczki samochodowe to jedna z najbezpieczniejszych opcji podróżowania dla osób chcących ograniczyć kontakt z innymi ludźmi.

Mówi się już teraz, że samochody staną się główną opcją jeżeli chodzi o podróżowanie na święta.

Miejsca z dużą liczbą hospitalizacji i przypadków COVID-19 prawdopodobnie również przyciągają mniej podróżnych, ponieważ ludzie chcą unikać przebywania w miejscach o ograniczonym dostępie do szpitali.

• Ludzie oczywiście nadal będą podróżować!

Pomimo rosnącej liczby przypadków COVID-19, ilość podróży oczywiście rośnie i nie oczekuje się ich gwałtownego spadku. Mając do dyspozycji szczepionkę, większość ludzi uzna podróż samolotem za bezpieczną.

Środki takie jak maski na twarz, dokładne czyszczenie samolotów i proszenie o potwierdzenie szczepień w przypadku rezerwacji w restauracjach i innych działań społecznych zapobiegną rozprzestrzenianiu się i sprawią, że ludzie poczują się bezpieczniej, co pozwoli nam na o wiele swobodniejsze działanie niż w poprzednim roku.

Jeśli chodzi o jesienne plany podróży, ważne jest, aby być świadomym swojego poziomu ryzyka i miejsca, do którego się wybierasz. Bądź elastyczny w swoich planach podróży i pamiętaj, że pandemia wciąż trwa i ważne jest, aby dbać nie tylko o siebie, ale także o ludzi wokół.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.