Legalizacja marihuany w Maine

Legalizacja marihuany w Maine: Nowe prawo zezwala na sprzedaż marihuany oraz rekreacyjne i medyczne wykorzystanie jej.

Gubernator stanu Maine, Janet Mills podpisała ustawę 27 czerwca 2019 roku, ustanawiając ramy prawne sprzedaży rekreacyjnej marihuany dla osób dorosłych już w przyszłym roku.

Jej biuro ogłosiło, że stanowy Office of Marijuana Policy przyjmować będzie wnioski o wydanie licencji do końca 2019 roku. Demokratyczny gubernator powiedziała, że jej administracja szybko opracowała wdrożenie ustawy zatwierdzonej przez wyborców od czasu objęcia stanowiska na początku 2019 roku.

Wyborcy stanu zdecydowali się zalegalizować zarówno wykorzystanie jak i sprzedaż rekreacyjnej marihuany wśród osób dorosłych w listopadzie 2016 roku, ale miesiące opóźnień oraz sprzeczek politycznych spowolniły wdrożenie komercyjnego przemysłu.

Urzędnicy państwowi twierdzą, że detalicznie sprzedawana marihuana może pojawić się w sklepach już na początku 2020 roku.

Zgodnie z prawem ustanowionym w 2016 roku, medyczna marihuana była już legalna w Maine. Dorośli powyżej 21 roku życia mogą tam posiadać bezkarnie do 70 gramów marihuany.

Nowe prawo wchodzi w życie z końcem września. W tym momencie biuro Office of Marijuana Policy ma 60 dni na sfinalizowanie przepisów. Następnie stan w ciągu kolejnych 30 dni zacznie przyjmować aplikacje.

W międzyczasie administracja Mills pracuje nad kampanią edukacyjną w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa publicznego oraz zastanawia się w jaki sposób stan kontrolować oraz licencjonować będzie marihuanę.

„Opracowaliśmy te zasady z myślą o utrzymaniu zdrowia oraz bezpieczeństwa społeczeństwa na pierwszym planie” – mówi Erik Gundersen, dyrektor ds. Polityki marihuany.

Nowe ramy wprowadzają szereg zmian w prawie stanowym.

Gminy mogą wyrazić zgodę na sprzedaż marihuany, ale wcale nie muszą. Tylko kilka miast wykazało inicjatywę chęci wprowadzenia sprzedaży detalicznej.

Zgodnie z nowym prawem, rezydencji stanu Maine, którzy mieszkają w stanie przez co najmniej cztery lata, muszą posiadać co najmniej 51 procent własności firmy cannabis, aby kwalifikować się do uzyskania licencji. Stan upoważnia również departament do nakładania na koncesjonariusza blokady administracyjnej.

Marihuana jest legalna do wykorzystania przez dorosłych w 10 stanach USA oraz w Dystrykcie Kolumbii, chociaż niektóre, tak jak Maine, nie rozpoczęły jeszcze sprzedaży komercyjnej substancji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.