Po roku walki z legalizacją marihuany grupa non-profit SAM uruchomiła kanadyjski oddział o podobnym celu

lekarstwo-walka-o-legalizacje-medycznej-marihuany-medycyna-lekarstwo-to-marihuana

Smart Approaches to Marijuana Canada pragnie poinformować Kanadyjczyków, że istnieje więcej możliwości niż legalizacja lub więzienie.

„W tej chwili, istnieje fałszywa dychotomia, jeśli chodzi o politykę marihuany – jakby nasz wybór leżał jedynie pomiędzy legalizacją, a więzieniem. Żaden z tych wyborów nie leczy w interesie Kanady,” powiedział jeden z członków założycieli SAMC, doktor Harold Kalant.

Grupa oficjalnie ogłosiła rozpoczęcie we wtorek. Tego samego dnia, rada doradcza SAMC spotkała się z posłami, senatorami i członkami kilku departamentów federalnych na sesji śniadaniowej w Ottawie.

„SAMC ma być wiarygodnym źródłem informacji naukowej oraz mistrzowskiej polityki, która zmniejszy użycie marihuany,” czytamy dalej.

Grupa składa się z kilku lekarzy i doktorów, którzy promują się jako organizacja badawcza mówiąc, że będzie pozyskiwać fundusze w sektorze publicznym.
SAMC jest zarejestrowana jako kanadyjska korporacja nie-dla-profitu oraz jest wspólnikiem projektu SAM bazującego w USA, zapoczątkowanego w 2013 roku między innymi przez byłego kongresmena Patrick Kennedy.

Moment rozpoczęcia działalności SAMC zbiega się ze wzrostem poparcia legalizacji marihuany w Kanadzie, na czele której stoi Justin Trudeau z Partii Liberalnej i nowego programu medycznej marihuany.

Wśród różnych celów, SAMC deklaruje, że ma na celu „promowanie badań naukowych na temat marihuany w celu uzyskania naukowo zatwierdzonych leków opartych na marihuanie.”

Grupa rozwija na swojej stronie internetowej twierdzenie, że „chociaż marihuana ma właściwości lecznicze, surowa roślina… nie spełnia norm bezpieczeństwa i skuteczności wyznaczonych przez Food and Drugs Acts of Canada.”

„Powinny być prowadzone badania w celu wytworzenia dodatkowych i bardziej selektywnych leków farmaceutycznych opartych na marihuanie,” podsumowuje SAMC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.