Propozycja apteki z medyczną marihuaną

Propozycja apteki z medyczną marihuaną na Queen Street w Southington.

Właściciel apteki chce zgody od miasta na otworzenie apteki z medyczną marihuaną na Queen Street.

Praveen Dhulipalla prosi o specjalny wniosek dotyczący wydania pozwolenia na otworzenie apteki przy Queen Street 955. Ogłoszenie decyzji odbędzie się w tym tygodniu na spotkaniu Planning and Zoning Commission.

Dhulipalla jest właścicielem aptek w całym stanie z lokalizacjami w Hartford, Avon, Southbury i Waterbury. Nie udało mu się uzyskać natychmiastowej odpowiedzi, a wiadomości pozostawione przez niego zostały bez komentarza.

Wymaganiem stanowego systemu licencjonowania zakładów z marihuaną jest lokalne zezwolenie zagospodarowania przestrzennego, jak mówi Lora Rae Anderson, rzeczniczka Departamentu Ochrony Konsumenta.

„Zanim złożysz podanie, musisz posiadać lokalną zgodę,” – powiedziała.

Anderson mówi, że departament stanu chce zachęcić do otwarcia „co najmniej trzech” placówek z medyczną marihuaną i przyjmować będzie wnioski do 9 kwietnia br.

Oprócz zatwierdzenia lokalnych warunków zagospodarowania przestrzennego istnieje wiele innych kryteriów, w tym środki bezpieczeństwa, lokalizacja, dokumentacja finansowa, biznesplan.

„Jest to z pewnością długa aplikacja” – mówi Anderson.

W Connecticut istnieje dziewięć punktów aptecznych – dwa w Milford i po jednym w Hartford, Branford, Waterbury, Bethel, South Windsor i Uncasville. Ostatnie trzy licencje zostały przyznane w 2016 roku, ale liczba pacjentów posiadających licencje wzrosła od nieco ponad 8.000 do około 22.000 od tego czasu.

Greg Hancock, właściciel Hancock’s Pharmacy w Meriden powiedział w zeszłym miesiącu, że rozważa złożenie wniosku o koncesję na medyczną marihuaną. Aplikował on jednak już dwukrotnie, dwukrotnie otrzymując odmowę przyznania wniosku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.