NASA używa świateł LED

Niedawno pojawiła się fascynująca historia opowiadająca o kosmonautach NASA uprawiających własne warzywa w kosmosie, za pomocą lamp LED. Robienie czegoś w kosmosie jest bardzo skomplikowane i wyobrażałem sobie, że jest to szczególnie ważne w przypadku uprawy roślin. I nie tylko uprawianie ich, ale uprawa w taki sposób, aby nadawały się do konsumpcji.

Spac.Com:

Składana i rozszerzalna jednostka Veggie posiada płaski panel świetlny, który zawiera czerwone, niebieskie i zielone diody LED. Stosowanie lamp LED w celu uprawy roślin było pomysłem, który pojawił się w NASA już w późnych latach 90 – tych.

„Światła te są prawdopodobnie najbardziej wydajne pod względem konwersji mocy elektrycznej.”

Oczywiście, zasoby w kosmosie są znacznie bardziej ograniczone niż na Ziemi, a warunki na Ziemi są o wiele bardziej korzystne, ale myślę, że przemysł cannabis może nauczyć się wiele od NASA. Zasoby energii są ograniczone na Ziemii, a wszelkie środki oszczędzające energię, które mogą zostać przyjęte przez przemysł cannabis są niezwykle ważne, ponieważ w przyszłości marihuana stanie się jednym z największych „użytkowników” energii.

A Ty co sądzisz o uprawie z użyciem świateł LED?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.