sklep z nasionami marihuany xxl, konopi indyjskich, thc-thc

Fakty o Marihuanie

Fakty o Marihuanie, THCLand.pl

Marihuana jest rośliną zawierającą psychoaktywną substancję chemiczną, tetrahydrokannabinol (THC) w swoich liściach, pąkach i kwiatach. Marihuana jest najczęściej stosowanym nielegalnym narkotykiem, a 42% Amerykanów deklaruje, że kiedyś jej próbowało. Pomimo faktu, że efekty uboczne stosowania marihuany są mniej szkodliwe niż w większości innych używek, w tym alkoholu i tytoniu, jest ona najczęstszą substancją za której posiadanie ludzie są aresztowani.

Fakt pierwszy – większość użytkowników marihuany nie zażywa żadnych innych nielegalnych narkotyków. Marihuana nie powoduje, że ludzie zaczynają korzystać z twardych narkotyków. Marihuana jest dziś najpopularniejszym narkotykiem. Zatem, ludzie, którzy korzystali z mniej popularnych narkotyków, takich jak heroina, kokaina, LSD, mogą również używać marihuany. Większość użytkowników marihuany nie korzystała z żadnych innych nielegalnych narkotyków, a większość z tych, którzy korzystali nigdy się nie uzależniła, ani nie doświadczyła żadnych problemów z tym związanych. Rzeczywiście, dla wielu osób jednak marihuana jest pętlą niż tak zwanym przejściowym lekiem.

Fakt drugi – większość ludzi korzystających z marihuany robi to okazjonalnie. Wzrost liczby osób do leczenia nie odzwierciedliło wzrostu wskaźników uzależnienia klinicznego.

Według badania przeprowadzonego przez Federalny Instytut Medycyny w 1999 roku, mniej niż 10% tych, którzy próbują marihuany kiedykolwiek spełniała kryteria kliniczne dotyczące uzależnienia, podczas gdy 32% użytkowników tytoniu i 15% użytkowników alkoholu tak.

Roszczenia o zwiększonej sile marihuany są zdecydowanie nieprawdziwe. Ponadto, zwiększona siła marihuany nie jest związana z ryzykiem uzależnienia, czy wpływu na zdrowie.

Choć siła marihuany mogła nieco wzrosnąć w ostatnich dziesięcioleciach, twierdzi się, że wzrost jest ten znacznie zawyżony i nie poparty dowodami. Niemniej jednak, siła nie jest związana z ryzykiem uzależniania, czy wpływem na zdrowie. Według własnych danych rządu federalnego w USA, średnia THC w marihuanie – uprawianej w kraju, która obejmuje większą część rynku amerykańskiego – jest mniejsza niż 5%, a liczba ta nie zmieniła się od prawie dekady. Dla porównania, w 1980 roku średnia zawartości THC wynosiła około 3%. Niezależnie od siły, THC jet praktycznie nietoksyczne dla zdrowych komórek lub narządów, nie jest zdolne do spowodowania śmierci z powodu przedawkowania.

Obecnie, lekarze legalnie mogą wypisać receptę na Marinol, pigułkę zaaprobowaną przez FDA, która zawiera 100% THC. TFDA uznało THC za bezpieczne i skuteczne w leczeniu nudności, wymiotów i chorób prowadzących do wyniszczenia. Kiedy konsumenci napotykają niezwykle silne odmiany marihuany to dostosowują ich stosowanie odpowiednio.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.