Fakty o Marihuanie

olej-konopny-marihuana-lisc-konopia

Marihuana jest rośliną zawierającą psychoaktywną substancję chemiczną, tetrahydrokannabinol (THC) w swoich liściach, pąkach i kwiatach. Marihuana jest najczęściej stosowanym nielegalnym narkotykiem, a 42% Amerykanów deklaruje, że kiedyś jej próbowało. Pomimo faktu, że efekty uboczne stosowania marihuany są mniej szkodliwe niż w większości innych używek, w tym alkoholu i tytoniu, jest ona najczęstszą substancją za której posiadanie ludzie są aresztowani.

Fakt pierwszy – większość użytkowników marihuany nie zażywa żadnych innych nielegalnych narkotyków. Marihuana nie powoduje, że ludzie zaczynają korzystać z twardych narkotyków. Marihuana jest dziś najpopularniejszym narkotykiem. Zatem, ludzie, którzy korzystali z mniej popularnych narkotyków, takich jak heroina, kokaina, LSD, mogą również używać marihuany. Większość użytkowników marihuany nie korzystała z żadnych innych nielegalnych narkotyków, a większość z tych, którzy korzystali nigdy się nie uzależniła, ani nie doświadczyła żadnych problemów z tym związanych. Rzeczywiście, dla wielu osób jednak marihuana jest pętlą niż tak zwanym przejściowym lekiem.

Fakt drugi – większość ludzi korzystających z marihuany robi to okazjonalnie. Wzrost liczby osób do leczenia nie odzwierciedliło wzrostu wskaźników uzależnienia klinicznego.

Według badania przeprowadzonego przez Federalny Instytut Medycyny w 1999 roku, mniej niż 10% tych, którzy próbują marihuany kiedykolwiek spełniała kryteria kliniczne dotyczące uzależnienia, podczas gdy 32% użytkowników tytoniu i 15% użytkowników alkoholu tak.

Roszczenia o zwiększonej sile marihuany są zdecydowanie nieprawdziwe. Ponadto, zwiększona siła marihuany nie jest związana z ryzykiem uzależnienia, czy wpływu na zdrowie.

Choć siła marihuany mogła nieco wzrosnąć w ostatnich dziesięcioleciach, twierdzi się, że wzrost jest ten znacznie zawyżony i nie poparty dowodami. Niemniej jednak, siła nie jest związana z ryzykiem uzależniania, czy wpływem na zdrowie. Według własnych danych rządu federalnego w USA, średnia THC w marihuanie – uprawianej w kraju, która obejmuje większą część rynku amerykańskiego – jest mniejsza niż 5%, a liczba ta nie zmieniła się od prawie dekady. Dla porównania, w 1980 roku średnia zawartości THC wynosiła około 3%. Niezależnie od siły, THC jet praktycznie nietoksyczne dla zdrowych komórek lub narządów, nie jest zdolne do spowodowania śmierci z powodu przedawkowania.

Obecnie, lekarze legalnie mogą wypisać receptę na Marinol, pigułkę zaaprobowaną przez FDA, która zawiera 100% THC. TFDA uznało THC za bezpieczne i skuteczne w leczeniu nudności, wymiotów i chorób prowadzących do wyniszczenia. Kiedy konsumenci napotykają niezwykle silne odmiany marihuany to dostosowują ich stosowanie odpowiednio.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.