Bate-kariofilen: Kannabinoid spożywczy, który może sprawić, że syntetyczne kannabinoidy pójdą w odstawkę

bcp-odkrycie-kannabinoid-obecny-w-zywnosci-marihuana

Naukowcy włożyli wiele wysiłku próbując stworzyć kannabinoidy o właściwościach medycznych, które nie powodują haju. Nowe doniesienia sugerują, ze istnieje już rozwiązanie i prawdopodobnie można je kupić w lokalnym sklepie spożywczym.

Kannabinoidem, który może skreślić dekady pracy jest beta-kariofilen (BCP). BCP występuje w olejkach eterycznych z różnych roślin, w tym rozmarynie, chmielu, goździkach i oczywiście marihuanie. Jest także obecny w czarnym pieprzu.

BCP był po raz pierwszy syntezowany w 1964 roku, ale dopiero w 2008 roku grupa niemieckich i szwajcarskich naukowców kierowana przez dr Andreas Zimmer i dr Ildiko Racz z University of Bonn, odkryła, że BCP jest kannabinoidem.

I to nie byle jaki kannabinoidem, ale takim, który specyficznie działa na ścieżki kannabinoidowe CB2 znajdujące się w ciele. Z drugiej strony, ścieżki odpowiedzialne za haj marihuany, receptory CB1, nie są tymi, które aktywuje BCP.

„Podajemy, że powszechny, roślinny β-kariofilen (BCP) wybiórczo wiąże się z receptorem CB2 i jest funkcjonalnym agonistą receptora CB2. Co ciekawe, BCP jest częstym składnikiem olejków eterycznych wielu przypraw i roślin spożywczych oraz głównym składnikiem marihuany.”

Co ciekawe, naukowcy starali się opracować realny kannabinoid syntetyczny, który kierowany byłby tylko na receptory CB2, przez bardzo długi czas.

Badania wykazały, że kannabinoidy działające na CB2 zwalczają wiele chorób zapalnych, począwszy od zapalenia stawów i zapalenia pęcherza, przez stwardnienie rozsiane i HIV. A wszystko to bez uczucia haju.

Dr Racz i najnowsze badania dr Zimmer pokazują, że BCP daje podobne efekty przeciwzapalne. Chociaż badanie przeprowadzono jedynie u myszy, okazało się, że BCP podawany doustnie jest bardziej skuteczny niż iniekcje syntetycznych kannabinoidów CB2 – JWH-133.

Naukowcy sugerują, że BCP rzeczywiście może być lepsze niż syntetyczna medycyna. Nie wspominając już, że jest szeroko dostępne w formie żywności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.