Wpływ koronawirusa na przemysł cannabis

Pandemia koronawirusa ogarnęła cały świat, blokując kraje i powodując śmierć ponad 10 000 osób na całym świecie. Wirus rozprzestrzenia się po całym świecie i mocno wpływa na światową gospodarkę. Koronawirus nie oszczędził nawet przemysłu cannabis. Marihuana ma zastosowanie zarówno medyczne, jak i rekreacyjne. Wskaźnik ETF Horizons Marijuana Life Sciences spadł o prawie 45% w ciągu ostatnich 30 dni.

W miarę jak coraz więcej krajów wymusza zachowanie dystansu społecznego i i prosi ludzi o pozostanie w domu, wszystko, co pozostaje otwarte, to sklepy spożywcze i farmaceutyczne. Kilka aptek sprzedających marihuanę służy pacjentom medycznej marihuany, którzy polegają na niej, w celu złagodzenia doświadczanych chorób (takich jak ból, nudności, epilepsja). Pacjenci ci zdecydowali się na terapię opartą na cannabis, ponieważ uważają, że tradycyjne leki są nieskuteczne lub ryzykowne – stosowanie ich posiada zbyt wiele skutków ubocznych.

Chociaż użycie marihuany w celach leczniczych stawia ją na liście podstawowych, perspektywa branży nie wygląda interesująco. Zakłócenie łańcucha dostaw jest główną przeszkodą wśród kilku czynników, które wpływają źle na trend wzrostowy w branży marihuany.

Przemysł cannabis nie polega wyłącznie na uprawie i przetwarzaniu konopi. Wiele innych składników używanych do spożycia marihuany jest produkowanych w Chinach. Kraj jest tanim producentem waporyzatorów, a ze względu na to, że wiele fabryk zostało zamkniętych z powodu wybuchu koronawirusa, z pewnością doprowadzi to do niedoborów podaży produktów końcowych.

KushCo Holdings, Inc. Firma KSHB, która sprzedaje waporyzatory, dostarcza rozwiązania w zakresie opakowań i oznakowania oraz dostarcza gazy węglowodorowe stosowane do produkcji olejów z cannabis, już boryka się z brakami (wiele z ich surowców pochodzi z Chin).

Wraz z zakłóceniem łańcucha dostaw, blokady i ograniczenia podróży całkowicie zatrzymały przemysł turystyczny. Prowadzi to do słabszej sprzedaży i zamykania sklepów. W rzeczywistości rządy wymuszające dystans społeczny wezwały do ​​odwołania targów, które miały się odbyć w kilku częściach Stanów Zjednoczonych, Kanady i Europy w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Wiele firm cannabis opiera swój dochód na tego typu targach, sprzedając tam artykuły spożywcze, waporyzatory, produkty zastosowania miejscowego, oraz koncentraty. Dobrym przykładem może być firma Aurora Cannabis Inc. ACB, która wykorzystuje targi cannabis w celu promowania swoich produktów spożywczych z marihuaną oraz waporyzatorów – ta firma z pewnością doświadczy strat operacyjnych.

Dodatkowo, z powodu spadku turystyki oraz możliwości podróżowania, wiele aptek z marihuaną w Las Vegas doświadczy mocnych strat. Istnieje wiele miejsc dokładnie takich samych jak to.

Ponadto, Centers for Disease Control and Prevention (CDC) ostrzega, że należy unikać palenia czegokolwiek podczas trwania pandemii. Marihuany również. CDC jako główny powód zaprzestania palenia marihuany podaje fakt, że większość użytkowników marihuany lubi dzielić się paleniem ze swoimi przyjaciółmi, a w okresie COVID-19 palenie jednego jointa przez większą ilość osób to łatwy sposób na rozprzestrzenienie się wirusa.

Jednak CDC poinstruowało również, że osoby korzystające z medycznej marihuany nie muszą się o nic martwić. Apteki nie zostaną zamknięte – instytucja ostrzega jednak, że warto zaopatrzyć się w co najmniej miesięczne zapasy. Wynika to z faktu, że istnieją duże szanse na niedobór dostaw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.