Medyczna marihuana i PTSD

PTSD, czyli zespół stresu pourazowego, jest zaburzeniem psychicznym, które inicjuje się, gdy ktoś doświadcza lub jest świadkiem przerażającego zdarzenia. Objawami mogą być retrospekcje zdarzenia, nadmierny niepokój, a nawet koszmary senne. Zespół stresu pourazowego może mieć bardzo silny wpływ psychiczny na daną osobę, przez co czuje się ona, jakby straciła cel w życiu, a nawet odczuwać może chęć popełnienia samobójstwa.
Zobaczmy, jak PTSD może wpływać na twoją osobowość.
1. Negatywne myśli przejmują kontrolę nad twoim życiem.

Jednym z najważniejszych sposobów, w jakie PTSD może wpływać na twoją osobowość, jest zmiana poglądów na życie na negatywne. Zaczniesz widzieć we wszystkim zło zamiast dobra. Twój optymizm zostanie zastąpiony pesymizmem. Nie będziesz w stanie zobaczyć niczego w niczyich wysiłkach, a nawet zaczniesz tracić przyjemność z rzeczy, które kiedyś kochałeś.

2. Wybuchy agresji.

Kiedy pacjent cierpi na zespół stresu pourazowego, często niepotrzebnie wybucha gniewem. Sytuacje, które zwykle był w stanie rozwiązać spokojnie, wywołują u niego niepotrzebny stres a tym samym niekontrolowaną agresję.

3. Odrętwienie emocjonalne.

Wielu pacjentów z zespołem stresu pourazowego czuje się jakby emocjonalnie odrętwiało. Nie płaczą, gdy są smutni lub zranieni. Nie uśmiechają się, kiedy są szczęśliwi. Nie reagują odpowiednio na rzeczy, które się wokół nich wydarzają. Jest to często zwiastun niespodziewanych wybuchów gniewu i agresji. Kiedy pacjenci nie kierują swoich emocji we właściwym czasie oraz we właściwej okazji, w końcu wybuchają w miejscach, w których jest to niestosowane.

Zobaczmy zatem, w jaki sposób marihuana może pomóc w leczeniu PTSD.

Objawy PTSD sprawiają, że codzienne życie pacjentów z PTSD jest bardzo… nieszczęśliwe. Bezsenność, lęk, drażliwość, retrospekcje, lęk i depresja to wszystko, z czym regularnie spotykają się pacjenci cierpiący na PTSD. Medyczna marihuana pomaga w łagodzeniu tych objawów.

1. Marihuana pomaga usuwać nieprzyjemne skojarzenia pamięci.

Marihuana usuwa skojarzenia pamięci. Oznacza to, że pacjent nie jest w stanie przypomnieć sobie traumatycznego zdarzenia, przez które musiał przejść, a zatem PTSD nie reaguje na dźwięki, obrazy i zapachy.

2. Marihuana posiada trywialne skutki uboczne.

Marihuana posiada także stosunkowo mniej, i stosunkowo łagodniejsze skutki uboczne w porównaniu z lekami farmaceutycznymi stosowanymi z PTSD. Marihuana posiada takie skutki uboczne jak nadmierna radość, uczucie głodu lub zaczerwienienie oczu , podczas gdy leki mogą powodować depresję, problemy z życiem seksualnym i nasilać skłonności samobójcze.

3. Marihuana to wspaniały lek przeciwstresowy.

Marihuana łagodzi stres. Gdy jest podawana pacjentowi z PTSD, zmniejsza ryzyko prób samobójczych, obniża depresję i przeciwdziała negatywnym skutkom PTSD, dzięki czemu pacjent jest w stanie przyjąć bardziej pozytywne spojrzenie na swoje życie.

Spośród medycznych ziół, medyczna marihuana jest jednym z najskuteczniejszych rozwiązań łagodzących objawy PTSD.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.