Cannabis może pomóc schizofrenikom

Nie ma powodu, aby zaprzeczać terapeutycznym skutkom marihuany. Z upływem czasu, coraz więcej badań oraz opracowań potwierdza jej pomoc w różnych chorobach.

Chociaż obecnie zalecana jest przez lekarzy przy chorobach takich jak epilepsja, ostatnie badanie dodało do listy chorób schizofrenię.

Badanie przeprowadzono na genetycznie zmodyfikowanych myszach, a uzyskane wyniki były pozytywne. Niezależnie od tego, czy mówimy o lokalnym czy globalnym rynku, cannabis wyróżnia się spośród najpopularniejszych leków. Badanie wykazało, że około 22,2 milionów osób stosowało cannabis rok temu. Badanie w 2016 roku przeprowadzone przez Monitoring of Future Study, wykazało, że 50% uczniów w wieku 12 lat próbowało marihuany przynajmniej raz w swoim życiu.

Obecnie naukowcy starają się szukać obszarów, w których marihuana może przynieść korzyści. Szukają oni również ograniczeń, które może stwarzać.

Wiele ostatnich badań skupionych jest na znalezieniu związków między cannabis oraz warunkami psychiatrycznymi. Nie ma jeszcze żadnych decydujących rezultatów w tej sprawie. Niektóre badania opowiadają się za cannabis, inne natomiast nie wykazują znaczącej przewagi marihuany. Nadal nie wiemy, czy istnieje związek między jednym i drugim, ale jeśli tak, to z pewnością jest skomplikowany.

Istnieje kilka zmiennych czynników, które odgrywają ważną rolę. Na przykład, genetyczna podatność danej osoby, zakres i częstość stosowania cannabis, wiek itd.

Obecnie wiele osób przekonanych jest, że stosowanie cannabis oraz pochodnych zwiększa ryzyko psychozy. Z drugiej strony, ci, którzy są potencjalnie bardziej narażeni na psychozę – być może uzależnione to jest genetyką lub dzieciństwem – lepiej reagują na stosowanie marihuany.

Ostatnie badania przeprowadzone na myszach ujawniły również znaczenie stosowania cannabis w przypadku schizofrenii. Badanie zostało przeprowadzone przez Tel Aviv University (TAU) w Izraelu. W badaniu myszy podzielono na cztery różne grupy z różnymi ekspozycjami THC oraz różną podatnością na schizofrenię.

Badania wykazały, że myszy, które były podatne na tę chorobę, były jedynymi, które uległy zmianie po ekspozycji na marihuanę.

Wyniki wykazały, że stosowanie pochodnych cannabis w różnych przypadkach różni się od myszy, czyli prawdopodobnie ma to długotrwały efekt psychiatryczny w przypadku osób bardziej podatnych. Innymi słowy, im bardziej ktoś podatny jest na schizofrenię, tym większe są szanse na wyleczenie za pomocą marihuany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.