Hamilton Cannabis Conference podkreśla potrzebę badań

Hamilton Cannabis Conference podkreśla potrzebę dalszych badań.

Jedyną oczywistą rzeczą w badaniach nad medyczną marihuaną jest potrzeba przeprowadzenia dalszych badań.

Taki jest wniosek wielu ekspertów, którzy zebrali się na pierwszej konferencji poświęconej marihuanie, a która została zorganizowana przez Michael G. DeGroote Centre for Medical Cannabis Research w St. Joseph’s Healthcare Hamilton West 5th Campus w weekend.

„Ta konferencja jest naprawdę pierwszą ofertą, jaką mamy dla społeczności naukowej”, powiedział profesor McMaster University, Jason Busse, ekspert w dziedzinie bólu chronicznego i współzałożyciel centrum cannabis otwartego w październiku.

Istnieje nadzieja, że konferencja pomoże stworzyć sieć badań nad cannabis i działać jako „inkubator projektów” rozpoczynając tym samym serię bardzo potrzebnych badań.

Dwudniowa konferencja „Innovations in the Science of Cannabis Conference” obejmowała szereg dziedzin dotyczących badań nad cannabis, od odpowiedzi na pytania dotyczące uzależnień do klinicznych zastosowań substancji, w tym leczeniu bólu chronicznego, bólu nowotworowego i zapalenia stawów.

Pierwszy wniosek legalizujący medyczną marihuanę w Kanadzie pojawił się już w 2001 roku, ale wielu ekspertów stwierdziło, że mimo tego, niezwykle trudno jest badać medyczną marihuanę z powodu ograniczeń dotyczących bezpieczeństwa, finansowania i stygmatyzacji społeczeństwa.
Większość badań, które do tej pory miały miejsce, były niewielkie i mocno ograniczone.

Busse powiedział na konferencji o systemowym przeglądzie badań, podczas którego on i jego zespół analizowali wyniki z 26 badań klinicznych, które studiowały cannabis i ból. Próby te były niewielkie – w sumie 1915 pacjentów – ale wykazano „niewielką, jednak istotną poprawę stanu pacjentów” – powiedział.

Stygmatyzacja i brak wiedzy doprowadziły wielu lekarzy do unikania zalecania medycznej marihuany pacjentom, powiedział Busse. Ale wraz z odliczaniem czasu do rekreacyjnej legalizacji marihuany w Kanadzie, która wydarzy się tego lata, istnieje nadzieja, że ta zmiana otworzy nowe możliwości do przeprowadzania badań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.