Wiele zastosowań oleju konopnego

olej-z-nasion-konopi-w-najlepszej-postaci

Od mydła i oleju spożywczego, poprzez plastik, paliwa i farby, olej konopny oferuje szeroki zakres codziennych zastosowań. Poniżej mały przewodnik po najbardziej podstawowych z nich.

Pamiętaj, że zastosowania te odnoszą się do oleju wykonanego z konopi oraz nasion konopi, a nie oleju CBD, który jest coraz bardziej popularny w świecie medycznym jako terapia dla osób cierpiących na epilepsję oraz inne dolegliwości.

Wiele zastosowań oleju konopnego
To niesamowite jak wiele codziennych zastosowań może zaoferować olej konopny. Nawet jako składnik większej całości, jego zastosowanie jest niemal nieograniczone.

Gotowanie
Jako tłuszcz nienasycony, olej konopny może być stosowany jako zdrowy substytut masła. Ma on wyższy stosunek kwasów tłuszczowych nienasyconych do nasyconych, wyższy nawet niż inne oleje roślinne, takie jak na przykład olej słonecznikowy.

Balsam, krem
Smarowanie ciała olejem konopnym odżywia skórę oraz zwiększa cyrkulację krwi.

Mydło
Dzięki właściwościom odżywczym oraz nawilżającym olej konopny jest również szeroko stosowany w produkcji mydła.

Paliwo
Podobnie jak w przypadku innych olejów roślinnych, wiele zwolenników oleju konopnego uważa, że może być on stosowany jako zamiennik ropy naftowej oraz innych źródeł energii.

Plastiki
Zamiast korzystania z ropy naftowej jako bazy do tworzyw sztucznych, niektórzy eksperci popierają stosowanie oleju konopnego. Korzystanie z oleju konopnego również zmniejsza tworzenie się szkodliwych substancji chemicznych jako produktów ubocznych.

Malowanie
Gdy wykorzystamy olej konopny jako bazę do malowania, wynik będzie przyjazny dla środowiska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.