Kalifornia obniża podatek na marihuanę?

Wysokie podatki od marihuaną są nieco niepokojące i sprawiają, że nielegalny rynek cannabis nadal się rozwija. Para prawników z Kalifornii proponuje obniżenie ich w celu zastopowania tego procesu.

Legalny rynek sprzedaży marihuany w Kalifornii ma mniej niż trzy miesiące, a prawodawcy zastanawiają się nad sposobami poprawy prawa. Na początku tego miesiąca para prawodawców zaproponowała plan obniżenia obecnych stawek podatkowych w celu zachęcenia konsumentów do kupowania marihuany od licencjonowanych sklepów a nie z nielegalnego rynku.

Członek zgromadzenia ustawodawczego, Tom Lackey, R-Palmdale i Rob Bonta, D-Oakland są autorami Assembly Bill 3157, które proponuje tymczasowe obniżenie istniejących podatków państwowych od cannabis na kolejne trzy lata.

„Wyborcy przyjęli Proposition 64, a teraz czas, aby państwo również wykonało swoją rolę. Jako ktoś, kto spędził 28 lat pracy w organach ścigania wiem, jak wyrafinowany potrafi być czarny rynek,” powiedział Lackey.

„Przestępcy nie płacą podatków biznesowych, sprzedają cannabis konsumentom w wieku 21 roku i powyżej, uzyskują licencje i przestrzegają przepisów bezpieczeństwa produktów. Musimy dać legalnym firmom tymczasową ulgę podatkową, aby nie były one podcinane przez czarny rynek.”

Kalifornia obecnie nakłada 15 – procentowy podatek akcyzowy, podatek od uprawy 9,25 dolarów za uncję kwiatu marihuany i 2,75 dolarów za uncję liści marihuany. Samorządy mogą również dodawać podatki, które różnią się w zależności od stanu.

Jedna ósma uncji marihuany (pięć lub sześć jointów) kosztuje około 35 dolarów w licencjonowanych aptekach w Los Angeles, według ABC7. Akumulacja podatków dodaje do tego ponad 12 dolarów do tej ceny.

Propozycja ustawodawcy przywróciłaby akcyzowany podatek państwowy do 11 procent i zawiesiła podatki od uprawy na trzy lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.