Kawiarnia w Denver otrzymała zgodę na stosowanie marihuany

Kawiarnia w Denver otrzymała zgodę miasta na stosowanie marihuany przez klientów.

Kawiarnia w Denver wkrótce stanie się pierwszym miejscem w kraju, w którym można spożywać marihuanę na jej terenie. W zeszłym tygodniu miasto Denver przyznało pierwszą licencję na stosowanie cannabis firmie The Coffee Joint, działającej już kawiarni w sąsiedztwie Lincoln Park.

Initiative 300, zatwierdzona przez 54 procent głosujących w Denver w listopadzie 2016 roku uruchomiła program, który pozwala na licencjonowanie konsumpcji cannabis w granicach miasta. Dziewięć miesięcy po zatwierdzeniu ustawy miasto zaczęło przyjmować wnioski, a jeden z pierwszych należał do The Coffee Joint.

Brak przyjaznej dla cannabis przestrzeni stwarza wyzwania niektórym mieszkańcom, którzy zgodnie z prawem cannabis w Kolorado mogą spożywać marihuanę wyłącznie na prywatnych posesjach. Turyści, którzy podróżują do Denver specjalnie po to, aby legalnie zakupić marihuanę, mają trudności ze znalezienim miejsc, w których mogą z niej legalnie korzystać.

Mieszkańcy i turyści, którzy ukończyli 21 rok życia wkrótce będą mogli przynosić ze sobą swoją własną marihuanę do The Coffee Joint i legalnie się tam nią cieszyć.

Współwłaściciele sklepu Rita Tsalyuk i Kirill Merkulov, planują pobierać opłaty za wstęp w wysokości 5 dolarów amerykańskich i sprzedawać jedzenie, organizować imprezy artystyczne i muzyczne oraz dostarczać zainteresowanym bezpłatną kawę i herbatę. Kawiarnia nie może sprzedawać żadnych produktów z marihuaną na miejscu. Współwłaściciele mają jednak powiązania własnościowe z przychodnią cannabis w sąsiedztwie.

Kawiarnia nadal wymaga ukończenia inspekcji budowlanych oraz bezpieczeństwa i ma nadzieję, że wszystko ukończy się w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Mimo iż wiele miast w Ameryce zezwala na konsumpcję medycznej marihuany od lat, program w Denver jest pierwszym w skali kraju, który zezwala na stosowanie marihuany przez klientów zwykłych firm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.