Co się dzieje, kiedy wapujesz marihuanę

Co się dzieje, kiedy wapujesz marihuanę

Medyczna marihuana zawiera ponad 100 różnych kannabinoidów, które reprezentują klasę związków aktywnych, które oddziałują z rodzimymi systemami naszego organizmu dając różne efekty.

Najbardziej znanymi kannabinoidami są kannabidiol (CBD), niepsychoaktywny związek o naturalnych właściwościach i tetrahydrokannabinol (THC), powszechnie rozpoznawana substancja, która powoduje haj. Stężenie tych kannabinoidów różni się w zależności od odmiany cannabis.

Waporyzatory podgrzewają kannabinoidy znajdujące się w medycznej marihuanie do temperatury wrzenia, uwalniając je w postaci czystej pary przeznaczonej do inhalacji.

Gdy zaczniesz wdychać parę bogatą w kannabinoidy, związki aktywne zostaną wchłonięte przez pęcherzyki płucne. Te małe woreczki powietrzne znajdują się na końcach drzewa oddechowego i odpowiedzialne są za wysyłanie tlenu i dwutlenku węgla do i z krwiobiegu.

Z pęcherzyków kannabinoidy przenoszone są do krwiobiegu. Tam zaczynają poruszać się po ciele i wchodzić w interakcje z receptorami kannabinoidowymi tym samym przynosząc pożądane efekty.

Receptory kannabinoidowe są częścią systemu endokannabinoidowego znajdującego się w naszym organizmie, który jest siecią regulacyjną odpowiedzialną za utrzymywanie większości funkcji ciała w równowadze. Poprzez interakcje z receptorami kannabinoidowymi, kannabinoidy takie jak CBD i THC stymulują układ kannabinoidowy i zachęcają go do różnych wysiłków.

W porównaniu do wielu innych metod konsumpcji cannabis, wapowanie oferuje najszybsze efekty. Droga, którą związki aktywne przemieszczają się z płuc do krwi pokonywane są niemal natychmiast.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.