Co się dzieje, kiedy wapujesz marihuanę

Co się dzieje, kiedy wapujesz marihuanę, THCLand.pl

Co się dzieje, kiedy wapujesz marihuanę

Medyczna marihuana zawiera ponad 100 różnych kannabinoidów, które reprezentują klasę związków aktywnych, które oddziałują z rodzimymi systemami naszego organizmu dając różne efekty.

Najbardziej znanymi kannabinoidami są kannabidiol (CBD), niepsychoaktywny związek o naturalnych właściwościach i tetrahydrokannabinol (THC), powszechnie rozpoznawana substancja, która powoduje haj. Stężenie tych kannabinoidów różni się w zależności od odmiany cannabis.

Waporyzatory podgrzewają kannabinoidy znajdujące się w medycznej marihuanie do temperatury wrzenia, uwalniając je w postaci czystej pary przeznaczonej do inhalacji.

Gdy zaczniesz wdychać parę bogatą w kannabinoidy, związki aktywne zostaną wchłonięte przez pęcherzyki płucne. Te małe woreczki powietrzne znajdują się na końcach drzewa oddechowego i odpowiedzialne są za wysyłanie tlenu i dwutlenku węgla do i z krwiobiegu.

Z pęcherzyków kannabinoidy przenoszone są do krwiobiegu. Tam zaczynają poruszać się po ciele i wchodzić w interakcje z receptorami kannabinoidowymi tym samym przynosząc pożądane efekty.

Receptory kannabinoidowe są częścią systemu endokannabinoidowego znajdującego się w naszym organizmie, który jest siecią regulacyjną odpowiedzialną za utrzymywanie większości funkcji ciała w równowadze. Poprzez interakcje z receptorami kannabinoidowymi, kannabinoidy takie jak CBD i THC stymulują układ kannabinoidowy i zachęcają go do różnych wysiłków.

W porównaniu do wielu innych metod konsumpcji cannabis, wapowanie oferuje najszybsze efekty. Droga, którą związki aktywne przemieszczają się z płuc do krwi pokonywane są niemal natychmiast.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.