Marihuana Dla Pacjentów z Autyzmem

Czy marihuana może pomóc pacjentom z autyzmem?

Obecnie w samych Stanach Zjednoczonych jedno na 68 dzieci ma zaburzenia ze spektrum autyzmu. Na całym świecie około jeden procent światowej populacji cierpi na autyzm, co odpowiada ponad 700 milionom ludzi.

Używanie marihuany w leczeniu autyzmu nie jest czymś nowym. Ludzie znają to z lokalnych wiadomości oraz internetu. Jeśli znasz osobę, która cierpi na to zaburzenie, prawdopodobnie zainspirują Cię liczne historie sukcesu dotyczące używania konopi indyjskich w leczeniu autyzmu, zwłaszcza dzieci.

Co to jest autyzm?

Często autyzm diagnozuje się u małych dzieci i do tej pory nadal nie ma na to lekarstwa. Jest to zaburzenie neurorozwojowe, które jest komplikowane przez pewne czynniki, w tym środowisko, wiek rodziców i mutacje genetyczne.

Objawy różnią się w zależności od przypadku, ale zazwyczaj obejmują brak umiejętności komunikowania się, upośledzenie umiejętności społecznych, kompulsywne lub powtarzające się zachowania, które często mogą prowadzić do samookaleczeń. Rodzice zwykle zauważają, że ich dziecko ma autyzm z powodu określonych objawów, takich jak brak kontaktu wzrokowego, gwałtowne zachowania lub niemożność mówienia.

Chociaż nie ma lekarstwa na autyzm, wysiłki zmierzające do opanowania tego zaburzenia skupiają się na terapiach, a nie lekach. Terapie te obejmują coaching umiejętności społecznych i modyfikację zachowania.

Czy konopie indyjskie mogą być lekarstwem na autyzm?

Wiele osób z autyzmem często cierpi na różne schorzenia, takie jak problemy ze snem, drgawki oraz zaburzenia metaboliczne i żołądkowo-jelitowe. Wiadomo, że autyzm jest dość złożony, dlatego niektórzy ludzie kwestionują, w jaki sposób konopie indyjskie mogą pomóc w leczeniu tego zaburzenia neurorozwojowego. Na podstawie badań wydaje się, że klucz znajduje się w układzie endokannabinoidowym organizmu, który jest naszym podstawowym systemem regulacyjnym.

W rzeczywistości nie ma badań klinicznych, które mogłyby potwierdzić, czy konopie indyjskie są tak bardzo oczekiwanym sposobem leczenia autyzmu. Istnieje jednak coraz więcej niepotwierdzonych dowodów pochodzących od rodziców, a nawet od lekarzy. Wszyscy ci ludzie byli świadkami pozytywnego wpływu marihuany na pacjentów.

Ponieważ nie ma danych naukowych potwierdzających znaczący wpływ marihuany na autyzm, lekarze nie mogą poprzeć jej jako leczenia tego zaburzenia. Istnieją jednak korzystne badania pomocnicze, które pokazują, jak obiecująca jest marihuana dla pacjentów.

Coraz częściej rodzice stają się bardzo sfrustrowani brakiem możliwości leczenia. Z tego powodu wielu z nich, zwłaszcza tych, których dzieci mają poważny autyzm, postanowiło sięgnąć po pomoc marihuany. Chociaż nie ma istotnych dowodów na to, że konopie indyjskie mogą być stosowane w leczeniu, istnieją obiecujące badania, które wspierają marihuanę jako lek na autyzm.

Na przykład badanie z 2013 r. wykazało, że określone związki, takie jak receptor CB2, który znajduje się w konopiach indyjskich, mogą pomóc osobom z autyzmem. Inne badania z tego samego roku wykazały, że zmiany w sygnalizacji endokannabinoidu mogą pomóc w ogólnym procesie leczenia.

Wiadomo również, że niektóre objawy autyzmu można złagodzić za pomocą medycznej marihuany, w tym lęk, panika, agresja, uogólniona wściekłość, samookaleczenia i napady złości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.