Jak Długo Trwają Efekty Marihuany?

Istnieje wiele różnych czynników, które określają, jak długo utrzymują się efekty marihuany, w tym Twoja tolerancja na zioło, ile paliłeś, jak silne jest Twoje zioło, a co najważniejsze, czy je paliłeś, czy jadłeś.

Jak długo utrzymuje się haj w przypadku palenia, lub waporyzacji?

Jeśli wdychałeś marihuanę, paląc lub waporyzując, twój haj będzie trwał od 1 do 3 godzin.
Przy pierwszym wdechu efekty odczujesz niemal natychmiast i będą najsilniejsze po 15-30 minutach. Nawet jeśli będziesz czuć haj tylko przez kilka godzin, marihuana może mieć fizyczny i psychiczny wpływ na twoje ciało nawet przez 5 godzin. Jeśli paliłeś naprawdę mocną odmianę zioła, efekty mogą potrwać nawet 18 lub 24 godziny.

Na jednym z forów internetowych przeprowadzono nieformalną ankietę, w której zapytano użytkowników marihuany, jak długo utrzymują się u nich efekty. Z około 100 odpowiedzi uzyskano średni wynik 2,15 godziny, co dość dokładnie pokrywa się z innymi danymi. Respondenci palili trawkę średnio 5 dni w tygodniu przez 4,1 roku.

Jak długo utrzymuje się haj w przypadku spożywania produktów jadalnych?

Jeśli stosowałeś artykuły spożywcze, możesz oczekiwać, że pozostaniesz na haju znacznie dłużej niż w przypadku palenia – od 4 do 6 godzin.
Efekty jedzenia potrzebuję więcej czasu, aby się rozpocząć, a także zapewniają ci znacznie bardziej intensywny haj. Pierwsze efekty jedzenia odczujesz między 30 a 90 minutami, a efekty będą najsilniejsze dopiero po 2-3 godzinach.

Dlaczego?

Kiedy wdychasz marihuanę przez płuca paląc ją lub waporyzując, THC trafia do krwioobiegu i jest szybko i bezpośrednio dostarczane do mózgu. Kiedy dotrze do twojego mózgu, THC przekracza barierę krew-mózg i zaczyna działać!

Kiedy jesz marihuanę, THC jest wchłaniany przez ścianę żołądka i zamiast trafiać bezpośrednio do mózgu, musi najpierw przejść przez wątrobę. W wątrobie THC jest przetwarzane w inny metabolit zwany 11-hydroksy-THC (w skrócie 11-OH-THC). Ponieważ THC podróżował przez wątrobę i został przekształcony w 11-OH-THC, dotarcie do mózgu zajmuje znacznie więcej czasu. Ponadto 11-OH-THC znacznie łatwiej przekracza barierę krew-mózg niż THC, dzięki czemu odczuwany haj jest bardziej intensywny.

Jak długo marihuana pozostaje w organizmie?

Nawet jeśli czujesz się na haju tylko przez kilka godzin, THC krąży w twoim ciele znacznie dłużej. Dzieje się tak, ponieważ twoje ciało przechowuje cząsteczki THC w komórkach tłuszczowych. Jeszcze ciekawsze jest to, że gdy ćwiczysz i spalasz tłuszcz, zmagazynowane THC może zostać uwolnione z powrotem do krwiobiegu! Nie przeprowadzono jeszcze badań, aby wykazać, czy to ponowne wydanie THC może ponownie wywołać haj, ale z pewnością jest to możliwe!

Oprócz przechowywania w komórkach tłuszczowych, THC jest również usuwane przez organizm w normalny sposób poprzez mocz (30%) i kał (65%). THC można wykryć w moczu do 6 dni w przypadku nowych użytkowników oraz do 2 miesięcy w przypadku osób używających marihuanę częściej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.