Przetwarzanie konopi

Kraje na całym świecie posiadają różne zasady i przepisy dotyczące konopi. Mimo niewiarygodnej wszechstronności rośliny i tego jak bardzo jest przyjazna dla środowiska, jej powiązania z psychoaktywną marihuaną doprowadziły do tego, że niektóre kraje, a w szczególności USA zahamowały jej produkcję przemysłową.

Jednak w Wielkiej Brytanii i w wielu innych krajach produkcja konopi do użytku we wszystkich dziedzinach – od papieru i tkanin, do mebli i jedzenia – jest całkowicie legalna i coraz popularniejsza.

Konopia nie tylko może być stosowana w celu wytwarzania wielu różnych produktów, ale roślina jest jedną z niewielu, która aktywnie przywraca składniki odżywcze do gleby. Choć większość roślin uprawnych wymaga ciężkiego nawożenie i pozostawia ziemię pozbawioną składników odżywczych, konopia może być sadzona wielokrotnie w bardzo szerokim zakresie klimatów i terenów.

Może rozkwitać gdy pada, i przetrwa w suchych warunkach. Konopia jest naturalnym zabójcą chwastów, nie potrzeba do jej uprawy pestycydów.

• Mimo, że konopia może rosnąć w szerokim zakresie środowisk i przetrwa nawet najgorszą suszę, to kwitnie najlepiej, gdy sadzi się ją w głębokiej, dobrze napowietrzonej glebie z pH około 6, oraz z dobrym nawodnieniem.

• Po wybraniu prawidłowego terenu, przygotowuje się ziarna. Nasiona mogą być posadzone na głębokości do 4 cm. Sadzenie powinno odbywać się w oparciu o warunki pogodowe, a nie kalendarzowe. Najlepiej gdy temperatura wynosi około 6 – 8°C.

• Kiedy konopia uprawiana jest dla włókna, wszystko co interesuje rolników to łodygi. Są one zazwyczaj zbierane około 70 – 90 dni po wysiani. Kiedy konopia uprawiana jest z przeznaczeniem na produkty odżywcze, wszystko co interesuje rolnikow to nasiona. Zbiór nasion konopi odbywa się zazwyczaj około 100 – 120 dni od zasiewu, kiedy 60% nasion roślin jest dojrzałych.

• Zebrane nasiona konopi można przekształcić w naturalne produkty, na przykład mleko. Nasiona muszą być dokładnie wysuszone, a następnie dokładnie zblendowane, zanim zostaną połączone z wodą w celu wytworzenia bogatego, zdrowego produktu mlecznego. Możesz nawet spróbować zrobić to sam w domu, wystarczy że zamówisz lub kupisz nasiona konopi i zblendujesz je z wodą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.