Konsumenci Cannabis Wolą Kwiaty od Koncentratów

Nowe dane opublikowane w czasopiśmie Drug and Alcohol Dependence ujawniły, że prawie ośmiu na dziesięciu konsumentów konopi indyjskich woli kwiaty marihuany od koncentratów, pomimo ogromnej popularności koncentratów w ostatnich latach.

Dla niektórych są to zaskakujące dane, ponieważ koncentraty zwykle posiadają większą moc niż kwiaty.

Autorzy badania stwierdzili:

„Wyniki pokazujące, że marihuana daje większe pozytywne efekty niż koncentraty, są zgodne z badaniami dotyczącymi przyjmowania cannabis, które dokumentują, że preferowane są umiarkowane dawki THC; niekonicznie wysokie.
Obecne badanie sugeruje, że wbrew obawom produkty cannabis o bardzo wysokiej zawartości THC, takie jak koncentraty, mogą nie dawać większych pozytywnych, wzmacniających efektów w porównaniu z konopiami o niższej zawartości THC, takimi jak marihuana (kwiat).”

„Główna różnica w subiektywnych skutkach marihuany i koncentratów polega na ich pozytywnych skutkach, przy czym marihuana zapewnia bardziej pozytywne efekty niż koncentraty” – kontynuuje badanie.
„Negatywne skutki marihuany i koncentratów były niewielkie, co sugeruje, że ekstremalne negatywne skutki są mało prawdopodobne w przypadku zwykłych użytkowników cannabis.”

Kwiaty vs Koncentraty

Badanie zostało przeprowadzone przez Arizona State University i dotyczyło 574 osób z całych Stanów Zjednoczonych i ich nawyków, jeśli chodzi o spożywanie kwiatów cannabis oraz koncentratów, a także porównanie tych nawyków. W sumie, 78 procent ankietowanych stwierdziło, że woli kwiaty. Wielu respondentów stwierdziło również, że koncentraty mogą powodować niepożądane skutki uboczne, w tym między innymi paranoję, zapominanie i kaca. Odkryto, że kwiaty są także lepszym środkiem przeciwbólowym.

Aby zebrać te dane, osoby, które twierdziły, że zażywały konopie indyjskie w ostatnich latach, zostały zwerbowane online do wypełnienia ankiety dotyczącej ich historii używania marihuany. Jeśli dane osoby zgłaszały, że stosowały zarówno kwiaty jak i koncentraty, zadawano im pytania dotyczące skutków obu. Pytania dotyczyły funkcji poznawczych, doświadczeń podobnych do psychotycznych, skutków fizjologicznych oraz obniżonej świadomości.

Ankietowani twierdzili, że używają kwiaty od pięciu do sześciu razy w tygodniu, a koncentraty nieco ponad raz w miesiącu. Wyniki pokazały również, że marihuana była związana z generowaniem ogólnie pozytywnych efektów, w tym lepszych funkcji poznawczych.

„Koncentraty z konopi indyjskich mają znacznie wyższe stężenie THC niż marihuana (kwiat) i szybko zyskują popularność w Stanach Zjednoczonych” – wyjaśniają badania. „Jedna z hipotez jest taka, że ​​używanie marihuany o wyższej zawartości THC (koncentratów) może skutkować silniejszym odurzeniem i ostrzejszymi negatywnymi skutkami niż marihuana o niższej zawartości THC; w niewielu badaniach porównano subiektywne skutki koncentratów i marihuany”.

Zastępca dyrektora NORML, Paul Armentano, dodał swoje dwa centy do wyników, stwierdzając:

„Wniosek, że większość konsumentów marihuany woli opcje o niskiej lub średniej mocy od opcji o dużej mocy, nie jest zaskakujący. Tak jak większość osób spożywających alkohol woli piwo lub wino o stosunkowo niskiej mocy od mocnych trunków, tak większość konsumentów konopi indyjskich dla dorosłych skłania się ku preparatom ziołowym i rezygnuje ze stosunkowo silniejszych alternatyw”.

Alternatywne opcje cannabis, takie jak koncentraty i produkty spożywcze, są niezwykle pomocne dla niektórych osób, które nie mogą palić ani używać kwiatów, ale ta ankieta pokazuje, że zawsze będzie miejsce na klasyki w społeczności konopi indyjskich, w tym na najbardziej podstawowy sposób jej konsumpcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.