Terapia Medyczną Marihuaną Leczy Migreny

Według nowych badań częstotliwość migren można zmniejszyć dzięki regularnemu stosowaniu medycznej marihuany.

Badanie przeprowadzone przez naukowców z Izraela wykazało, że długotrwałe leczenie medyczną marihuaną może zmniejszyć intensywność doświadczanych migren. Wyniki badania zostały opublikowane w tym miesiącu w czasopiśmie Brain Sciences.

Celem badania była ocena wpływu, jaki długotrwałe używanie medycznej marihuany może mieć na częstotliwość comiesięcznych ataków migreny. W celu przeprowadzenia badania monitorowano 145 pacjentów z migreną w wieku od 34 do 54 lat, którzy używali medycznej marihuany przez okres trzech lat. Wśród badanych było 97 kobiet, które wynosiły 67% badanej grupy. Wszyscy pacjenci, którzy wzięli udział w badaniu, otrzymali pozwolenie na używanie medycznej marihuany. Dane zebrane na potrzeby badania obejmowały wypełniony przez siebie kwestionariusz z grupy badanej oraz informacje o charakterystyce zastosowanego leczenia konopiami indyjskimi.

Comiesięcznie doświadczane migreny zmniejszone o połowę

Naukowcy odkryli, że 89 lub 61% badanych zgłosiło 50% lub większą redukcję comiesięcznych ataków migreny dzięki terapii marihuaną. Ta podgrupa badania, sklasyfikowana jako osoby odpowiadające na potrzeby dalszej analizy danych, również wykazała niższy obecny poziom niepełnosprawności migrenowej i mniejszy wpływ ataków migreny. Respondenci zgłosili również lepszą jakość snu i niższe wskaźniki spożycia opioidów i tryptanów w porównaniu do osób niereagujących – podgrupa badanych, która zgłosiła mniej niż 50% zmniejszenie miesięcznych ataków migreny w wyniku leczenia konopiami indyjskimi.

„Odkrycia te wskazują, że MC [medyczna marihuana] skutkuje długoterminowym zmniejszeniem częstości występowania migreny u [ponad] 60% leczonych pacjentów i wiąże się z mniejszą niepełnosprawnością i mniejszą potrzebą przyjmowania leków przeciwmigrenowych” napisali autorzy badania.

Naukowcy zaproponowali możliwe wyjaśnienie wpływu medycznej marihuany, zwracając uwagę, że „migrena jest klasyfikowana jako stan bólowy. Mechanistycznie wykazano, że endokannabinoidy mają hamujący wpływ na receptory serotoninowe in vivo, co wykazuje modulację bólu i odpowiedzi wymiotnych ”.

Potrzeba więcej badań

To nie pierwszy raz, kiedy naukowcy odkryli związek między medyczną marihuaną a redukcją ataków migreny. W 2016 roku badanie przeprowadzone przez naukowców z University of Colorado Skaggs School of Pharmacy and Pharmaceutical Sciences również wykazało zmniejszenie comiesięcznych ataków migreny dzięki terapii medyczną marihuaną. W następnym roku zespół naukowców z Europy odkrył, że medyczna marihuana była skuteczniejsza w leczeniu migreny niż powszechnie przepisywane leki, a jednocześnie wywoływała mniej skutków ubocznych.

„W ostatnich latach pojawił się wzrost stosowania medycznej marihuany w leczeniu przewlekłego bólu, wraz ze wzrostem popytu i stosowania jej przez pacjentów z migrenami” – napisali autorzy izraelskiego badania. „Chociaż dostępne dowody sugerują zaangażowanie układu endokannabinoidowego i potencjał terapii medyczną marihuaną w leczeniu migreny, potrzeba więcej badań, aby wykazać parametry skuteczności stosowania jej podczas tego stanu.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Komentarz do “Terapia Medyczną Marihuaną Leczy Migreny”


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.