Wzrost Liczby Aktywnych Pacjentów Medycznej Marihuany

Ohio donosi o wzroście liczby aktywnych pacjentów medycznej marihuany.

Według nowych danych, wciąż młody program medycznej marihuany w Ohio zwiększył liczbę aktywnych pacjentów w tym roku.

Powołując się na dane dostarczone przez Ohio Medical Marijuana Control Program, Cleveland.com informuje, że „liczba pacjentów medycznej marihuany w Ohio, którzy zakupili produkty w stanowych przychodniach wzrosła o 3,4% w okresie od lipca do sierpnia”.

Według strony internetowej w zeszłym miesiącu „w stanie zarejestrowanych było aż 103.642 pacjentów medycznej marihuany”, co stanowi mniej niż jeden procent „populacji stanu, liczącej 11,7 miliona”.

„U siedmiuset dwudziestu jeden zarejestrowanych pacjentów medycznej marihuany w sierpniu postawiono śmiertelną diagnozę, 9 267 to weterani wojskowi, a 9 694 to pacjenci o niskich dochodach” – kontynuuje raport.

Rozszerzenie programu

Wzrost liczby pacjentów przyjmujących medyczną marihuanę w stanie Buckeye nastąpił w ślad za niewielkim rozszerzeniem programy na początku tego roku.

W kwietniu, komisja medyczna Ohio zgodziła się dodać kacheksję lub zespół wyniszczenia do listy kwalifikujących się schorzeń. Występująca w wielu postaciach raka, kacheksja jest definiowana przez National Cancer Institute jako „forma buntu metabolicznego, w którym organizm nadgorliwie rozkłada mięśnie szkieletowe i tkankę tłuszczową’, niszczycielski zespół chorobowy charakteryzujący się „dramatyczną utratą masy mięśni szkieletowych i często towarzyszy mu znaczna utrata masy ciała.”

Jednak komisja lekarska Ohio odrzuciła apele o dodanie stanów lękowych oraz autyzmu do listy warunków kwalifikujących, na które pacjenci mogą otrzymać receptę.

Niektóre grupy, takie jak Cincinnati Children’s Hospital, Nationwide Children’s Hospital w Columbus i Ohio Children’s Hospital Association, wezwały zarząd do odrzucenia tych warunków, argumentując, że może to mieć niebezpieczne konsekwencje dla młodzieży.

„Włączenie autyzmu i stanów lękowych do listy stanów leczonych medyczną marihuaną może mieć negatywny wpływ na zdrowie i dobre samopoczucie tysięcy dzieci w Ohio” – powiedziała wówczas Sarah Kincaid z Ohio Children’s Hospital Association. „Istnieje niewiele rygorystycznych dowodów na to, że marihuana lub jej pochodne są korzystne dla pacjentów z autyzmem i stanami lękowymi, ale istnieje istotny związek między używaniem konopi indyjskich a wystąpieniem lub pogorszeniem kilku schorzeń psychiatrycznych”.

Kacheksja łączy się z wieloma innymi schorzeniami, które kwalifikują pacjentów w Ohio do takiej recepty, w tym: AIDS, stwardnienie zanikowe boczne, choroba Alzheimera, rak, przewlekła encefalopatia pourazowa, choroba Leśniowskiego-Crohna, epilepsja lub inne formy padaczki, fibromialgia, jaskra, zapalenie wątroby typu C, choroba zapalna jelit, stwardnienie rozsiane, ból chroniczny lub nieuleczalny, choroba Parkinsona, dodatni wynik HIV, zespół stresu pourazowego, anemia sierpowata, choroba lub uraz rdzenia kręgowego, zespół Tourette’a, urazowe uszkodzenie mózgu oraz wrzodziejące zapalenie okrężnicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.