Powody, dla których lekarze nie boją się już przepisywać marihuany

doniczka-kolorado-medyczna-marihuana-w-doniczkach-medycyna-lekarstwo

Pomimo różnych przeszkód, niewielka część kanadyjskich lekarzy zaczyna mówić o marihuanie jako legalnym lekarstwie.

Zgodnie z nowym programem, który rozpoczyna się w przyszłym miesiącu, lekarze wkrótce staną się odpowiedzialni za recepty na marihuanę. Odpowiedzialność zejdzie całkowicie z ramion Health Canada, pacjenci będą w stanie nabyć ją jedynie przy pomocy recepty lekarskiej.

Ale regulatory i grupy lekarzy czynią to bardzo trudnym do przyjęcia dla lekarzy.

Pomimo nadzorowania dostaw marihuany, Health Canada utrzymuje stanowisko, że marihuana nie jest autoryzowanym lekiem i że nie zostały przeprowadzone wystarczające badania kliniczne.

Wojewódzkie kolegia lekarzy wyraziły podobne obawy i ostrzegają, że lekarze, którzy przepisywać będą lek – będą obserwowani.

Doktor Hugo Francescutti z Kanadyjskiego Stowarzyszenia Medycznego dodaje, że lekarzy, którzy zdecydują się polecić medyczną marihuanę będą musieli za to odpowiedzieć, jeśli coś pójdzie nie tak.

1. Skuteczna i bezpieczna

Przy wszystkich istniejących barierach może być zaskoczeniem wiedza, że 7% lekarzy w Kanadzie wypisało zalecenie marihuany w przeszłości – około 5.000 z 75.000 lekarzy w całym kraju.

Doktor Doug Smith, specjalista rehabilitacji w New Brunswick, jest jednym z tych lekarzy, który przepisał marihuanę setkom pacjentów w ciągu ostatnich kilku lat.

Początkowo sceptyczny doktor Smith mówi, że przekonało go doświadczenie jego pacjentów.

„Byłem zaskoczony jak skuteczna i bezpieczna jest marihuana w przypadku wielu przewlekłych chorób, przy których lekarze rozkładają ręce z bezradności, jak fibromialgia lub uszkodzenie rdzenia kręgowego,” wyjaśnia doktor Smith.

2. Zabójca bólu

Pacjenci często zwracają się po marihuanę w leczeniu wielu chorób, począwszy od zapalenia stawów i stwardnienia rozsianego poprzez ból przewlekły i raka. I pomimo braku danych klinicznych dotyczących bezpieczeństwa stosowania, doktor Smith zauważa bardzo ważną cechę marihuany – nie może Cię zabić.

„Jest to bardzo bezpieczne rozwiązanie w leczeniu bólu; nigdy nie było przypadku bólu,” mówi.

Z drugiej strony, liczba ofiar w przypadku tradycyjnych środków przeciwbólowych nadal rośnie. Health Canada nie prowadzi ogólnokrajowych danych, raporty przedstawiają, że łączna ilość zgonów związanych z opioidami podwoiła się w Ontario w latach 2007 i 2012.

3. Pacjenci mogą wiele „zyskać”

Jednak brak wsparcia dla recepty na marihuanę czyni to trudnym dla wielu Kanadyjczyków, aby spokojnie znaleźć lekarza, który rozważy takie leczenie.

Doktor Arnold Schoichet jest dyrektorem medycznym w Medicinal Cannabis Resource Centre, Inc. (MCRCI), jednej z nielicznych klinik w Kanadzie, które specjalizującej się w marihuanie. Od 2011 MCRCI pomogło ponad 2000 pacjentom uzyskać zezwolenie na stosowanie marihuany.

Doktor Schoichet mówi, że był równie sceptyczny kilka lat temu. Ale lekarz, który ma teraz 70 lat mówi, że był świadkiem jej skutków i jest gotów stawić czoła wszelkim kontrolom, aby zapewnić marihuanę pacjentom, którzy mogą z niej skorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.