Korzyści Wapowania Marihuany

Waporyzacja znalazła się na pierwszym planie jako zdrowa alternatywa dla palenia, zapewniając konsumentom konopi wiele sposobów na posmakowanie zioła bez niebezpieczeństw związanych ze spalaniem. Ten nowy, czysty sposób na haj przyciągnął wielu na całym świecie i z kilku bardzo ważnych powodów.

Jak działają waporyzatory?

Mówiąc prosto, waporyzatory to urządzenia, które mogą podgrzać konopie do punktu, w którym oleje w włoskach zaczynają odparowywać. Dzieje się to przed punktem spalania i pozwala konsumentowi wdychać tylko kannabinoidy i terpeny. Większość waporyzatorów ma ustawienie temperatury, które to umożliwia. Kannabinoidy zaczynają parować w temperaturze około 140°C.

W procesie spalania powstają w dymie nowe związki chemiczne, które mogą być toksyczne dla organizmu.
Zwykle odurzamy się paląc konopie indyjskie, aby uwolnić aktywne związki w roślinie. Dym jest wdychany, a nasze płuca wchłaniają chemikalia. Problem ze spalaniem polega na tym, że nie jest konieczne podgrzewanie konopi do takich temperatur, aby skorzystać z gruczołów żywicznych.

Czy waporyzacja konopi jest bezpieczna?

To naprawdę zależy od produktu, który waporyzujesz, a także od jakości samego waporyzatora. Waporyzacja marihuany wydaje się być bezpieczniejsza niż liquidy z e-papierosów, ponieważ w większości przypadków nie zawiera innych potencjalnie szkodliwych dodatków (takich jak octan witaminy E) poza samym olejem z konopi indyjskich. Dlatego ważne jest, aby sprawdzać jakość i dążyć do uzyskania w 100% czystych produktów z konopi indyjskich, jeśli to możliwe.

Jeśli chodzi o jakość waporyzatorów, najlepiej zainwestować w certyfikowaną i przetestowaną markę. Istnieje teoria, że słabej jakości waporyzatory mogą uwalniać toksyczne metale do pary, gdy grzałka wewnątrz się nagrzewa.

Czy waporyzacja jest bezpieczna?

Ponieważ stały się one bardziej wydajne, przystępne cenowo i przenośne, wielu palaczy dokonało zmiany i zaczęło używać waporyzatorów do spożywania swoich ulubionych konopi. Aby dać ci trochę do myślenia, oto 10 korzyści płynących z waporyzacji marihuany:

Łatwość w użyciu – większość waporyzatorów została zaprojektowana w sposób „podłącz i używaj”, co oznacza, że są niezwykle łatwe w użyciu. Obecnie zwykle są dostarczane z kablem USB do ładowania (bateria) lub podłączane do sieci. Waporyzatory typu długopis można po prostu naładować, napełnić ziołami, a po naciśnięciu przycisku oleje z konopi indyjskich zaczynają odparowywać.

Dyskrecja – wciąż jest wiele miejsc na świecie, w których marihuana jest nielegalna lub źle widziana. Waporyzowana marihuana nie pachnie ani nie wytwarza dymu i nie jest tak oczywista jak skręcanie jointa czy rozpalanie bonga. O ile nie konsumujesz marihuany w domu lub w przestrzeni prywatnej, dyskrecja może być dla wielu bardzo pozytywna.

Zdrowsze niż palenie – Przeprowadzono wiele badań na temat waporyzacji w porównaniu z paleniem i bez wątpienia waporyzacja wygrywa. Chociaż nie jest to w 100% bezpieczne, waporyzacja znacznie zmniejsza ilość złych chemikaliów, które dostają się do organizmu podczas palenia.

Przenośne — waporyzatory są dostępne w różnych rozmiarach, a niektóre są teraz tak małe jak papieros, co czyni je łatwymi w przenoszeniu. Waporyzatory zasilane bateryjnie mogą być używane w podróży i mogą działać przez wiele godzin bez potrzeby ponownego ładowania. Podobnie jak e-papierosy, istnieje wiele wzorów do wyboru, które są wystarczająco małe, aby zmieścić się w kieszeni lub torbie.

Ulepszony smak – zbyt szybkie podgrzewanie marihuany może spowodować zbyt szybki rozkład terpenów, co osłabia smak. Ponieważ waporyzator podgrzewa konopie tylko do punktu, w którym kannabinoidy i terpeny odparowują, więcej terpenów trafia do pary, a uzyskany smak jest o wiele bogatszy i bardziej zbliżony do tego, jak faktycznie smakuje roślina.

Mniej marihuany potrzebnej do odurzenia — ze względu na skuteczność waporyzacji, więcej THC jest dostarczane przez parę. Badania sugerują, że do 95% pary wytwarzanej przez waporyzator składa się z kannabinoidów i terpenów. W przypadku dymu około 80% składa się ze związków innych niż kannabinoidy. To całkiem duża różnica.

Czystsze doświadczenie – brak chemikaliów zmniejsza możliwość nieprzyjemnych uczuć, takich jak nudności lub zmęczenie. Haj wytwarzany przez wapowanie marihuany jest zwykle czystszy, ponieważ THC i inne kannabinoidy stanowią większą część pary. Pamiętaj, zawsze dąż do produktów wysokiej jakości, co do których możesz mieć pewność, że nie zawierają chemikaliów.

Większa kontrola – spalanie marihuany utrudnia zmierzenie,ile zużywasz i faktycznie marnujesz sporo materiału.Możliwość dokładnej regulacji temperatury pozwala użytkownikom na bardziej konsekwentne dozowanie. Marihuanę można podgrzać do temperatury tuż poniżej punktu spalania, co oznacza, że użytkownik może skorzystać z pełnego profilu terpenowego prezentowanego przez roślinę.

Oszczędność pieniędzy – Jak wspomnieliśmy w jednym z naszych wcześniejszych punktów, potrzeba mniej marihuany, aby uzyskać haj podczas waporyzacji, co z czasem pozwoli Ci stopniowo zaoszczędzić pieniądze, zwłaszcza jeśli spożywasz dużo marihuany. Chociaż waporyzator wymaga początkowej inwestycji, może się to szybko zwrócić, ponieważ nie musisz już kupować bibułek, zapalniczek ani tytoniu (jeśli go używasz).

Odparowane konopie indyjskie mogą być ponownie użyte — zbieranie waporyzowanej marihuany i przechowywanie jej w hermetycznym słoiku, dopóki nie zgromadzi się niewielka ilość, daje możliwość wyciskania nieco więcej soku z pąków (głównie CBN), ponieważ nadal może zawierać trochę związków kannabinoidowych. Te resztki można przetworzyć na masło do wykorzystania w produktach spożywczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.