Oto Jak Często Ludzie Uprawiają Seks

Australijczycy zgłaszają, że uprawiają seks średnio raz lub dwa razy w tygodniu. W przypadku Brytyjczyków jest to mniej niż raz w tygodniu, podczas gdy Amerykanie twierdzą, że uprawiają seks dwa do trzech razy w tygodniu.

Nie możemy być pewni, jak często ludzie rzeczywiście uprawiają seks. Niektóre osoby mogą błędnie zgłaszać swoją częstotliwość seksualną, przez pomyłkę lub celowo. Ale krajowe dane szacunkowe opierają się na reprezentatywnych próbach, więc są przydatnym punktem odniesienia.

Co rozumiemy przez seks? Niektóre badania po prostu pytają uczestników, jak często „uprawiają seks”; inni definiują to konkretnie, na przykład „aktywność z inną osobą, która obejmuje kontakt genitalny i podniecenie seksualne”.

Oczywiście średnie nie odzwierciedlają różnorodności populacji. Niektórzy ludzie, niezależnie od tego, czy są w związku, czy nie, nigdy lub prawie nigdy nie uprawiają seksu. Inni uprawiają seks codziennie.

A liczby u poszczególnej osoby mogą się różnić z roku na rok, w zależności od ich możliwości seksualnych, stanu zdrowia i innych czynników.

Dlaczego średnia wynosi około raz lub dwa razy w tygodniu?

To, jak często uprawiamy seks, zależy od naszych genów, biologii i okoliczności życiowych.

Z biologicznego punktu widzenia, jeśli pary odbywają stosunek co najmniej dwa razy w tygodniu, seks prawdopodobnie będzie miał miejsce przynajmniej raz w ciągu sześciu dni w miesiącu, kiedy kobieta jest płodna. Para byłaby zatem bardziej skłonna do rozmnażania się niż inne pary, które rzadziej uprawiają seks.

Sukces reprodukcyjny może prowadzić do genetycznej selekcji zachowań. Innymi słowy, ludzie, którzy często uprawiają seks, mogą mieć większe szanse na posiadanie dzieci, a zatem zachowują swoje geny w puli genów.

Ale poziom genetycznego nacisku na seks może się różnić w zależności od osoby.

Nasze okoliczności życiowe mogą mieć wpływ na to, jak często uprawiamy seks, zwłaszcza że o nasz czas rywalizują inne rzeczy: praca, opieka nad dziećmi, praca w domu i coraz częściej nasze smartfony i opcje rozrywki dostępne przez całą dobę.

Technologia może czasami przeszkadzać

W rzeczywistości Australijczycy i Amerykanie uprawiają mniej seksu niż w ostatnich dziesięcioleciach.

Australijczycy uprawiali seks około 20 razy mniej w 2013 roku niż dekadę wcześniej. W 2014 roku Amerykanie uprawiali seks średnio dziewięć razy mniej niż dekadę wcześniej.

Kto uprawia najwięcej i najmniej seksu?

Być może nic dziwnego, że ludzie, którzy mają stałego partnera, uprawiają seks częściej niż ci, którzy go nie mają. A ci, którzy niedawno weszli w związek seksualny z inną osobą, mają tendencję do uprawiania seksu częściej niż inni.

Pary rzadziej uprawiają seks w późnej ciąży oraz w latach po urodzeniu dziecka. Brak możliwości i zły stan zdrowia są również związane z niskimi wskaźnikami seksu.

Jednym z najsilniejszych predyktorów niższej częstotliwości seksu jest starzenie się. Częstotliwość seksu spada wraz z wiekiem.

Nikt nie wie na pewno, dlaczego tak się dzieje, ale może to być częściowo spowodowane tym, że wiele starszych osób spędziło w związku przez długi czas. Zadowolenie z związku ma tendencję do zmniejszania się z czasem, co prawdopodobnie prowadzi do zmniejszenia zainteresowania seksualnego partnera.

Ponadto, gdy ludzie się starzeją, mają tendencję do doświadczania więcej problemów zdrowotnych i stają się mniej energiczni. Mężczyźni mogą tracić zdolność do uzyskania lub utrzymania erekcji wraz z wiekiem.

Więcej seksu niekoniecznie sprawi, że będziesz szczęśliwszy

Większość ludzi lubi seks i wierzy, że zwiększa on radość z życia.

Im wyższa częstotliwość seksu, tym większe prawdopodobieństwo, że para będzie zadowolona ze swojego związku – ale tylko do pewnego momentu. Wydaje się, że ten punkt pojawia się raz w tygodniu. Na wyższych poziomach samopoczucie nie wydaje się być związane z częstotliwością.

Z psychologicznego punktu widzenia pary są szczęśliwsze, jeśli uprawiają seks tak często, jak oboje chcą.Ale ich postrzeganie tego, jak często inne pary uprawiają seks, również odgrywa pewną rolę. Pary są szczęśliwsze, jeśli myślą, że uprawiają więcej seksu niż inne pary.

W jednym z badań naukowcy losowo przypisali pary uczestników, aby podwoić częstotliwość seksu przez 90 dni.

Pary te znacznie zwiększyły swoją częstotliwość, ale nie podwoiły wyników. Pod koniec trzech miesięcy pary te miały znacznie gorsze nastroje i mniej lubiły seks niż pary kontrolne, które uprawiały seks ze zwykłą częstotliwością.

Około połowa żonatych Australijczyków jest zadowolona z częstotliwości uprawiania seksu. Nieco ponad połowa niezamężnych dorosłych Australijczyków również jest zadowolona. Jakość, a także ilość doświadczeń seksualnych może mieć znaczenie dla zadowolenia ze związku. Czynniki takie jak czas trwania doświadczeń seksualnych, nastrój, różnorodność i dobra komunikacja są związane z satysfakcją seksualną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.