Miasta Przyjazne Marihuanie w Europie

Ze względu na niezliczone korzyści zdrowotne i rekreacyjne konopie indyjskie są legalizowane w coraz większej liczbie krajów i miast w całej Europie. Jeśli planujesz najlepsze europejskie wakacje, oto lista najlepszych miejsc docelowych w Europie. Tylko pamiętaj: kiedy jesteś na haju w jakimkolwiek mieście, zawsze przestrzegaj zasad i przepisów kraju goszczącego.

Z przyjemnością informujemy, że Barcelona jest obecnie uważana za nową wschodzącą gwiazdę konopi w Europie. Wielu uważa nawet, że wkrótce przyćmi Amsterdam jako najbardziej przyjazne konopiom miasto w Europie. A niektórzy myślą, że już to zrobiło!

To, co sprawia, że ​​Barcelona jest tak popularnym miejscem dla palaczy, to rosnąca liczba legalnych klubów konopnych i kawiarni, w połączeniu z jednymi z najpiękniejszych krajobrazów w Hiszpanii (i nie tylko). To prawda, publiczne palenie jest nielegalne, a używanie konopi w Barcelonie jest ograniczone do legalnych klubów i prywatności własnego domu, ale bez obaw! Kluby, które wymagają opłaty i członkostwa, są świetnymi miejscami, aby zapalić z ludźmi o podobnych poglądach i wspólnie cieszyć się trawą.

Jeśli planujesz wycieczkę do Barcelony na początku marca, koniecznie sprawdź Spannabis, największą doroczną wystawę konopi w Europie. Jeszcze jeden powód, dla którego Barcelona szybko staje się najpopularniejszym destynacją w Europie!

Freetown Christiania, Kopenhaga, Dania

Na dzień dzisiejszy marihuana rekreacyjna jest nielegalna w Danii, ale Freetown Christiania – tak jak sama nazwa wskazuje – jest wolną duchem, samozwańczą i samorządną dzielnicą, w której miłośnicy marihuany mogą się radować.

Miasto ma zewnętrzny food court i rynek na ulicy zwanej „pusher street”, która jest popularna, aby usiąść, palić, pić i delektować się przekąskami! Sprzedawcy na dwudziestu straganach sprzedają wszystko, od domowego haszyszu i artykułów spożywczych – po jointy, pąki i mieszanki.

Atmosfera jest przyjazna, gościnna i bezpieczna – jak w hippisowskiej gminie z lat 60-tych lub 70-tych. Po dokonaniu zakupu jesteś w bezpiecznej przystani, aby palić i cieszyć się marihuaną. Ponadto w każdą niedzielę jedna z kawiarni oferuje dwa koncerty w ciągu dnia, a nad brzegiem jeziora znajdują się również ławeczki.

Amsterdam, Holandia

Od dawna znany jako miejsce uprawy marihuany — nie tylko w Europie, ale na całym świecie — Amsterdam nadal jest uważany za raj dla palaczy, pomimo pewnego zaostrzenia przepisów w ostatnich latach. W Amsterdamie znajdziesz niezliczone kawiarnie, w których możesz zarówno kupić, jak i skonsumować swoje zioło.

Kilka wskazówek dotyczących palenia w Amsterdamie:

Łatwo kupić trawkę w amsterdamskich kawiarniach. W przeciwieństwie do kawiarni w Barcelonie, gdzie członkostwo jest wymagane, aby uzyskać marihuanę jako członek, możesz udać się bezpośrednio do kawiarni w Amsterdamie. Jest to bezstresowy proces, w którym po prostu wchodzisz i prosisz o zioło, a następnie płacisz.

Prawny limit na osobę do zakupu w kawiarni wynosi pięć gramów, więc nie powinieneś mieć problemu ze zdobyciem wszystkiego, czego potrzebujesz. Jointy w amsterdamskich kawiarniach często zawierają tytoń. W większości kawiarni w Amsterdamie jointy są zwykle zwijane z mieszanką marihuany i tytoniu. Tak więc, jeśli chcesz czegoś bez tytoniu, poszukaj czegoś, co jest oznaczone jako „czysty joint”. W razie wątpliwości zapytaj sprzedawcy.

Publiczne palenie marihuany jest nielegalne. Podobnie jak w Barcelonie, publiczne palenie marihuany w Amsterdamie jest nielegalne – ale w Amsterdamie dobrze wiadomo, że nigdy nie jest to egzekwowane. Tak długo, jak zachowujesz się i nie robisz scen, wszystko powinno być w porządku.

Nie kupuj trawki od ulicznych sprzedawców. Ponadto, podobnie jak w Barcelonie, w Amsterdamie znajdziesz wielu przypadkowych sprzedawców ulicznych, z których wielu sprzedaje produkty, które nie są czyste. Poza tym nigdy nie wiadomo, co jeszcze mają na myśli uliczni dilerzy (np. kradzież). Ponieważ zioło jest łatwo dostępne w tak wielu kawiarniach w mieście, po prostu trzymaj się legalnych zakupów, a wszystko będzie dobrze.

Inne europejskie miasta, w których rośnie zainteresowanie marihuaną

Podczas gdy Barcelona, ​​Amsterdam i Freetown Christiania są dziś zdecydowanie najbardziej przyjaznymi dla konopi miastami w Europie, są inne, w których przepisy powoli, ale zdecydowanie łagodzą zioło. Te miasta obejmują:

• Lizbona, Portugalia

W 2001 r. Portugalia zdekryminalizowała wszystkie narkotyki, a w 2018 r. zalegalizowano również leki na bazie konopi. Jednak pomimo tych dwóch poważnych zmian w prawie, kupowanie marihuany w Lizbonie to nadal szara strefa. Ponadto, jeśli chcesz kupić trawkę w Lizbonie, nie ma legalnych punktów sprzedaży (tj. kawiarni), więc musisz kupować od dealerów. Wielu zwolenników marihuany uważa, że ​​pewnego dnia Lizbona stanie się miastem przyjaznym konopiom, ale jeśli planujesz tripową wycieczkę po Europie, Portugalia prawdopodobnie nie jest najlepszym wyborem teraz.

• Berlin, Niemcy

Chociaż marihuana jest technicznie nielegalna w Niemczech, przepisy dotyczące rekreacyjnego używania trawki w Berlinie są nieco bardziej liberalne. Z tego powodu Berlin staje się coraz bardziej popularnym celem wśród użytkowników konopi. Jeśli chcesz trochę trawki, idź do dowolnego parku w mieście i poszukaj dealerów, którzy dyskretnie robią znak palenia za każdym razem, gdy ich mijasz.

• Paryż, Francja

Francja zawsze była miastem, w którym cieszą się wszelkiego rodzaju wolnościami (i dekadencją).

Jednak marihuana nadal nie jest tutaj legalna – chociaż jest tolerowana. Podobnie jak w przypadku innych miast w całej Europie, w których konopie indyjskie są technicznie nielegalne, ale tolerowane, kluczowe jest zachowanie bezpieczeństwa, ostrożności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.