Czy Można Zachorować Od Palenia Marihuany z Przyjaciółmi

Nie chodzi nam o to, aby zepsuć twój nastrój przed sesją palenia, ale bądźmy szczerzy: palenie trawki może być dość obrzydliwą czynnością. Prawda jest taka, że ​​usta posiadają wiele… bakterii, grzybów, wirusów i sporo więcej. Na szczęście, posiadane przez nas przeciwciała powstrzymują te elementy przed działaniem. Jednak nie do końca dzieje się tak, gdy podczas spożywania marihuany dzielimy się jointami, fajkami i tym podobnymi rzeczami.

Badanie przeprowadzone w 2019 roku przez Moose Labs ujawniło, że palenie może narazić Ciebie i innych na wysoki poziom bakterii. Naukowcy ustalili, że fajka z marihuaną zawierała prawie 1,5 raza więcej bakterii niż publiczna deska sedesowa. W raporcie podkreślono krytyczne możliwe narażenie na zarazki, w tym aspergilozę, Pseudomonas, flavobacterium, streptococcus species i E. Coli.

Należy zauważyć, że badanie laboratoryjne zostało przeprowadzone przez markę ustników, która chce zweryfikować skuteczność własnego produktu. Pomijając to, wyniki są nadal warte rozważenia. Co należy zrobić, mając dziesiątki palaczy na całym świecie? Czy powinniśmy wrócić do samodzielnego palenia? Przyjrzyjmy się faktom.

Jak rozprzestrzeniają się zarazki?

Przykro nam uświadamiać to osobom, które boją się zarazków, ale nie da się ich uniknąć. Nawet jeśli przestajesz dzielić się marihuaną z przyjaciółmi, w tej czy inny sposób i tak zostaniesz narażony na zarazki. Typowa ekspozycja na zarazki występuje podczas codziennych czynności, takich jak:

• Spotkanie lub przebywanie w pobliżu kogoś kto źle się czuje
• Dotykanie przedmiotów publicznych lub osobistych, z którymi ma kontakt kilka osób (poręcze, drzwi, pieniądze, telefony, klawiatury itp.)
• Przed i po jedzeniu
• Obchodzenie się z żywnością
• Dotykanie śmieci.

Krótko mówiąc, uniknięcie zarazków jest praktycznie niemożliwe. Możesz jednak wykonać swoją część, aby zminimalizować ich rozprzestrzenianie się. Proste kroki, takie jak zakrywanie ust podczas kaszlu, kichania, ziewania itp. są naprawdę pomocne. Podobnie jak dokładne mycie rąk po skorzystaniu z łazienki, kaszlu, kichaniu czy sprzątaniu śmieci. Ilekroć wykonujesz którąkolwiek z tych czynności, wkrótce potem sięgnij po mydło lub środek odkażający do rąk.

Czy zarazki rozprzestrzeniają się podczas palenia konopi?

Bakterie, na które narażasz się podczas palenia marihuany, są takie same, jak w przypadku każdej innej interakcji. Wydaje się jednak, że narażenie jest wyższe w przypadku współdzielenia jointa. W związku z tym możesz zwiększać szansę na rozwój chorób takich jak:

• Grypa
• Zapalenie opon mózgowych
• Mononukleoza
• Norowirus
• Opryszczka jamy ustnej
• Zapalenie gardła (ból gardła).

Większość dotychczasowej dyskusji koncentrowała się na anegdotycznych ustaleniach. W niektórych przypadkach eksperci zgłaszali, że nigdy nie napotkali żadnych konkretnych przypadków.
Niektórzy uważają, że ryzyko związane ze współdzieleniem fajki jest na równi z całowaniem osoby obok ciebie.

W końcu wielu uważa, że ​​ekspozycja na zarazki i ryzyko sprowadzają się do śliny. Jakakolwiek wilgoć z ust może narazić innych na zarazki. Dlatego staraj się nie moczyć śliną jointa. Ćwicz sztukę lekkiego dotykania go ustami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.