Mieszanie Marihuany z Tytoniem

Mieszanie marihuany z tytoniem a palenie czystej marihuany: Zalety i wady.

Jeśli w ogóle nie palisz tytoniu, wygląda na to, że mieszanie marihuany z tytoniem nie ma żadnych zalet. Ale dla miłośnika splifów jest tyle samo zalet co wad. Oto korzyści z mieszania marihuany z tytoniem.

1. Twoja marihuana starcza na dłużej

Dla praktycznie każdego, kto miesza, jest to jedna z najbardziej oczywistych korzyści. Dla większości ludzi ¼ do ½ grama wystarczy na jointa, a wszystko inne zostaje na później. Większość czystych jointów zawiera co najmniej jeden gram, co dla palaczy jest kompletną stratą zioła. Poza tym nikt nie lubi ponownie zapalać jointa, który już zgasili.

2. Spliff pali się lepiej niż joint

Prawdopodobnie mieszanie tytoniu stało się tak popularne w Europie, ponieważ przez długi czas haszysz był głównym towarem (nie kwiaty). Aby palić haszysz w czystej postaci, potrzebna była specjalna fajka do haszyszu. Można go jednak palić w jointach, pod warunkiem, że zawierał tytoń lub inną mieszankę ziołową.

Europejczycy nadal widzą kwiaty konopi w ten sam sposób: bez fajki prawie niemożliwe jest wypalenie czystego skręta bez konieczności ponownego zapalenia przed każdym zaciągnięciem. Tytoń pomaga jointowi spalać się znacznie płynniej, łagodząc problem jego ciągłego gaśnięcia.

3. Smak

Ten plus jest również minusem. Dla miłośników tytoniu smak spliffa nie ma sobie równych. Oczywiście dla osób nienawidzących tytoniu jest odwrotnie. Jest wielu palaczy spliffów, którzy wierzą, że nie ma lepszego połączenia niż niż tytoń i konopie!

4. Mieszanie z tytoniem wzmacnia działanie konopi

Nie ma wątpliwości, że mieszanie z tytoniem w jakiś sposób zmienia działanie marihuany. Nikotyna i tytoń mają własne działanie umysłowe, a gdy są używane w połączeniu z konopiami, wydaje się, że tytoń wzmacnia działanie konopi. Haj jest mniej „wyraźny” i cięższy, dając wrażenie, że efekty są mocniejsze.

Korzyści z palenia czystej marihuany

1. Możesz cieszyć się smakiem czystej marihuany

Zapach i smak konopi to jedne z najważniejszych aspektów doświadczenia z konopiami. W rzeczywistości zapach i smak mówią wiele o jakości marihuany, którą palisz. Kiedy palisz czyste zioło, otrzymujesz w pełni aromatyczne doznania marihuany bez przeszkadzania lub zakłócania przez żadną inną roślinę (taką jak tytoń lub inne mieszanki do palenia).

2. Jest mniejsza szansa na uzależnienie

Zazwyczaj konopie indyjskie są uważane za znacznie mniej uzależniające niż tytoń. Jednak jedno badanie z 2016 r. wykazało wyższe ryzyko uzależnienia u osób, które mieszają konopie indyjskie z tytoniem. Chociaż to „uzależnienie” może dotyczyć tytoniu wewnątrz jointa, rezultatem jest uzależnienie od całego jointa. Palenie czystej marihuany zmniejsza prawdopodobieństwo uzależnienia od konopi.

3. Czysty joint, to czysty haj

Miłośnicy marihuany chcą efektów marihuany — a nie efektów marihuany zmieszanej z tytoniem. Doświadczenie z czystą marihuaną różni się od doświadczenia z mieszanką pod wieloma względami. Wspomnieliśmy już o smaku i zapachu, ale sam haj jest również znacznie wyraźniejszy, gdy jest palony w czystej postaci. Dla niektórych ten wyraźny haj jest lepszy niż czasami zbyt intensywny haj, który można uzyskać podczas mieszania.

4. Palenie czystej marihuany nie niszczy kubków smakowych ani zmysłu węchu tak jak tytoń

Palacze tytoniu często zgłaszają słaby węch i smak. Wręcz przeciwnie, konopie zwiększają wrażliwość na smak i zapach. Czysta marihuana nie zakłóca tych zmysłów. Po zaprzestaniu palenia tytoniu odzyskanie pełnej sprawności nosa i kubków smakowych nie trwa długo.

Podsumowanie

Pomimo zalet i wad mieszania konopi, faktem jest, że wdychanie każdego palącego się materiału stanowi czynnik ryzyka — dla wszystkich płuc. Płuca zostały stworzone do oddychania powietrzem, aby natleniona krew mogła krążyć po ciele.

Nawet dla tych, którzy nie mogą całkowicie powstrzymać się od inhalacji, waporyzatory sprawiły, że ta droga podawania jest znacznie bezpieczniejsza. Konopie można wdychać bez konieczności palenia, co zmniejsza negatywny wpływ na płuca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.