Marihuana Bardziej Przyjazna Dla Środowiska

Kilka sposobów, aby marihuana była bardziej przyjazna dla środowiska.

Kiedy myślisz o przyczynianiu się do zmian klimatów oraz niszczenia środowiska, które kwestie dotyczące zrównoważonego rozwoju przychodzą na myśl jako pierwsze? Dla większości z nas głównymi problemami zrównoważonego rozwoju, o których myślimy, są paliwa kopalne, wylesianie, rolnictwo i składowiska odpadów. Ale możesz przeoczyć branże, których praktyki szkodliwe dla środowiska, ponieważ są one często spowite chmurą dymu.

A mianowicie… przemysł cannabis.

Pomimo tego, co może sugerować wiele przydomków marihuany (tj. trawa, zioło), roślina wymaga znacznego wysiłku, aby zachować wzrost. Zapotrzebowanie cannabis na wodę, ziemię, sztuczne oświetlenie i opakowania jednorazowe może mieć ogromny wpływ na środowisko, jeśli nie zostanie wykonane ostrożnie.

Brak przyjaznych dla środowiska przepisów dotyczących legalnej marihuany jest ogromnym powodem niezrównoważonej uprawy konopi i praktyk pakowania. Miejsca, w których marihuana jest legalna promują bardziej energooszczędną alternatywę dla uprawy. Wiele regulowanych rynków nakazuje uprawę marihuany w pomieszczeniach ze względów „bezpieczeństwa”, ale wadą jest to, że do wspierania tego rodzaju produkcji potrzeba więcej energii.

Ponadto surowe wymagania dotyczące etykiet zabezpieczających przed dziećmi i ostrzegawczych doprowadziły do ​​zwiększonego wykorzystania opakowań jednorazowych, które przyczyniają się do powstawania odpadów z tworzyw sztucznych. Na szczęście, w branży cannabis sytuacja zmienia się na lepsze, a w całym kraju badane są bardziej przyjazne dla środowiska alternatywy. Aby zobaczyć wpływ na dużą skalę, zarówno hodowcy, jak i konsumenci muszą edukować się na temat tego, jaki wpływ może mieć marihuana na naszą planetę oraz jakie kroki można podjąć, aby zrównoważyć jej wpływ na środowisko.

W krajach, w których hodowcy nie mogą legalnie uprawiać marihuanę na zewnątrz, wielu jest zmuszonych do sytuacji, w której muszą marnować energię na uprawę indoor. Bez dostępu do słońca rośliny domowe wymagają energochłonnych lamp do uprawy. Rośliny potrzebują około 18 godzin światła dziennie w fazie wegetatywnej i 12 godzin dziennie podczas kwitnienia, więc energia elektryczna wykorzystywana do wzrostu w pomieszczeniach szybko się kumuluje. Nie wspominając o energii potrzebnej do zasilania wentylatorów, systemów grzewczych, klimatyzatorów i osuszaczy.

Większość metod uprawy w pomieszczeniach wymaga do działania wyjątkowej ilości energii elektrycznej lub gazu ziemnego. W rzeczywistości jedno z badań wykazało, że uprawa marihuany w pomieszczeniach zużywa wystarczającą ilość energii elektrycznej, aby zasilić 2 miliony średniej wielkości domów w USA, co stanowi około 1% całej energii elektrycznej zużywanej w kraju.

Ostatecznie najlepszym sposobem na zmniejszenie śladu węglowego legalnego krajowego przemysłu konopnego jest przeniesienie produkcji cannabis z obiektów zamkniętych do szklarni i na zewnątrz.

Biorąc to pod uwagę, wciąż istnieją kroki, które hodowcy w pomieszczeniach mogą podjąć, aby być bardziej zrównoważonymi, takie jak:

• Zmiana na oświetlenie LED do uprawy, aby zużywać mniej energii, utrzymywać niższe temperatury i ograniczać utratę wody w wyniku parowania.
• Wdrażanie energii słonecznej i wiatrowej do technologii oświetlenia paliwowego.
• Wykorzystanie systemów wodnych do osuszania i chłodzenia w przeciwieństwie do tradycyjnych systemów ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC).

Mimo, że uprawa outdoor jest bardziej energooszczędna, nadal posiada pewne wady środowiskowe – a mianowicie wyczerpanie wody i stosowanie pestycydów. Uprawa konopi może być bardzo wodochłonna. Uprawa dowolnych roślin na dużą skalę, zwłaszcza takich jak marihuana, które są wodochłonne, często może powodować wyczerpywanie się wody w alarmująco marnotrawnym tempie.

Według firmy analitycznej New Frontier Data, firmy analitycznej zajmującej się konopiami indyjskimi, legalne i nielegalne uprawy konopi zużyły w 2020 r. około 2,8 miliarda galonów wody, przy czym przewiduje się, że do 2025 r. ta liczba prawie się podwoi.
Oprócz nadmiernego zużycia wody zawsze należy pamiętać o ukrytych chemikaliach i pestycydach zawartych w produktach, które spożywamy, bez względu na branżę, którą badamy.

Z punktu widzenia zdrowia i zrównoważonego rozwoju jest kilka rzeczy, które mali i duzi producenci mogą zrobić, aby zapewnić bezpieczeństwo konsumentom i środowisku:

• Inwestuj w naturalne pestycydy,
• Używaj całkowicie naturalnego nawozu,
• Użyj warstw wodonośnych, aby pozyskać czystą wodę,
• Zbieraj deszczówkę do podlewania roślin,
• Wykorzystaj bardziej ekologiczne metody ekstrakcji, takie jak ekstrakcja CO2,
• Zrezygnuj z używania tworzyw sztucznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.