Naukowcy wyjaśniają dlaczego wiele osób z dolegliwością typu PTSD sięga po marihuanę

marihuana-medyczna-marihuana-edycyna

Eksperci uważają, że marihuana może pomóc pacjentom z PTSD zarządzać ich problemami ze snem.

Jako specjalista do spraw uzależnień w VA Palo Alto Health Care System, doktor Marcel Bonn-Miller, spędził lata na studiowaniu stosowania konopi wśród pacjentów z Kalifornii.

Zauważył on w swojej pracy, że znaczna część pacjentów, którzy odwiedzają przychodnie, w których króluje marihuana, cierpi na zespół stresu pourazowego (PTSD). I u tych pacjentów, marihuana wydaje się być szczególnie użyteczna jeżeli chodzi o różne objawy, których doświadczają.

„Ogólnie rzecz biorąc, możemy stwierdzić, że osoby z PTSD głównie wykorzystują marihuanę, aby poradzić sobie z… z wieloma różnymi rzeczami.”

„Ale nie ma zbyt wiele dokumentacji na ten temat,” powiedział doktor.

W badaniu opublikowanym w ubiegłym miesiącu w czasopiśmie Drug and Alcohol Dependence, doktor Bonn-Miller i jego współpracownicy poddali badaniom pacjentów z PTSD z lokalnej przychodni, aby dowiedzieć się, do czego konkretnie stosują marihuanę. Sen, a raczej jego brak, jak się wydawało, był głównym powodem.

Doktor Bonn-Miller wyjaśnia, że problemy ze snem są dużym elementem wiążącym się z PTSD. Pacjenci mogą mieć problemy z zasypianiem lub problemy z przespaniem całej nocy. Pojawiają się także nocne koszmary.

„Marihuana pomaga pacjentom radzić sobie z tymi objawami. Pomaga im ona szybciej zasnąć, spać przez całą noc bez wielokrotnego budzenia się.”

Ostatnie wyniki potwierdzają, iż sen jest głównym motywem sięgania po marihuanę przez pacjentów z PTSD.

Ale doktor Bonn-Miller mówi, iż mimo że marihuana wydaje się pomagać krótkoterminowo, inne badania sugerują, że może zmniejszać ona swoją skuteczność w dłuższej perspektywie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.