Waporyzowanie cannabis jest skuteczne w leczeniu neuropatii

Jak wynika z kontrolowanych badań klinicznych, wdychanie waporyzowanej marihuany zmniejsza ból neuropatyczny u pacjentów z urazami rdzenia kręgowego oraz schorzeń pokrewnych.

Zespół z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego, UC Davis, oraz Sacramento VA Medical Center oceniali wpływ waporyzowanej marihuany w kohorcie 42 pacjentów cierpiących z powodu bólu neuropatycznego, którzy wcześniej nie reagowali na konwencjonalne leki przeciwbólowe. Uczestnicy wdychali konopie zawierającą 6.7 procent THC, lub 2.9 procent THC lub o zerowym procencie THC (placebo), a następnie powtórzono procedurę trzy godziny później.

Naukowcy stwierdzili, że waporyzowanie cannabis zawierające niskie oraz umiarkowane poziomy THC było związane w „znaczącym stopniu z odpowiedzią na ból” u uczestników badania.

Autorzy doszli do wniosku, że „obecne badanie uzupełnia poprzednią pracę dotyczącą tego, że cannabis wykazuje obiecujące działanie w wybranych zespołach bólowych spowodowanych urazami lub chorobami układu nerwowego.”

Ból neuropatyczny (ból nerwowy) wiąże się z wieloma chorobami, w tym z cukrzycą, rakiem i stwardnieniem rozsianym, i właściwie bardzo słabo działają na niego konwencjonalne leki przeciwbólowe, takie jak NSAIDS czy opioidy.
Przegląd literatury opublikowany w British Journal of Clinical Pharmacology stwierdził, że kannabinoidy są bezpieczne i skuteczne w leczeniu neuropatii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.