nasiona marihuany oraz konopi indyjskich w wersjach feminizowanych automatic

Kannabidiol obniża ilość napadów padaczkowych

Kannabidiol obniża ilość napadów padaczkowych, THCLand.pl

Ustalono, że marihuana może być stosowana jako lek na kilka różnych chorób. Było to w istocie podstawą legalizacji marihuany. Nadal są prowadzone badania, aby zrozumieć głębi korzyści, jakie może przynieść cannabis konkretnemu pacjentowi.

Jedno z najnowszych badań zaprezentowane w dniach 22 – 28 kwietnia 2017 roku podczas Annual Meeting of the American Academy of Neurology w Bostonie, mówi, że kannabidiol – postać medycznej marihuany – może pomóc złagodzić objawy nawet najcięższych przypadków padaczki, takich jak zespół LGS – Lennox – Gastaut.

Kannabidiol, według badań, może zmniejszać napady LGS o połowę. Nie dotyczy to jednak wszystkich, ponieważ tylko część osób – zarówno dzieci jak i dorosłych – w kontrolowanym badaniu klinicznym wykazała różnicę. Kannabidiol jest tylko jedną z substancji chemicznych znajdujących się w marihuanie. Nie posiada cech, które powodują tak bardzo popularny haj.

Konkretnie, 40% osób z LGS doświadczyło zmniejszenia napadów padaczkowych. Jest to niezmiernie wysoki wynik w porównaniu do innej grupy, która przyjmowała placebo w terapii. Grupa ta wykazała jedynie zmniejszenie napadów padaczkowych o 15%, co wskazuje na pozytywne skutki marihuany. Napady padaczkowe polegają na tym, że zmniejszają napięcie mięśniowe u danej osoby, co prowadzi do upadku.

Napady padaczkowe nie są jedynym następstwem choroby LGS. Część osób, dorosłych oraz dzieci, ma tendencję do napadów toniczno – klonicznych, które powodują skurcz całego ciała i utratę przytomności. Tym, co sprawia, że napady są jeszcze gorsze jest to, że większość konwencjonalnych leków nie oferuje pomocy w ich kontrolowaniu. Fakt, że LGS hamuje rozwój intelektualny u pacjentów powoduje jedynie kolejny niekorzystny aspekt choroby.

Jedynym dobrym aspektem w przypadku napadów padaczkowych jest to, że zwykle nie trwają one długo. Jednak statystyki wykazały, że ci, którzy ich doświadczają zazwyczaj trafiają do szpitala.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.