Czy Humulen Zabija Komórki Rakowe?

Z powodu trwającego federalnego zakazu, formalne badania, które mogłyby „oficjalnie” określić jakościowe zastosowania konopi indyjskich w medycynie, nie dotrzymują niepotwierdzonym raportom konsumentów. Uważa się, że konopie indyjskie pomagają w wielu schorzeniach, od epilepsji po nudności i bezsenność oraz stany lękowe. Uważa się również, że marihuana może być dobrym narzędziem w leczeniu raka, choroby, która powoduje śmierć około 607 000 Amerykanów każdego roku, według National Cancer Institute.

Biorąc pod uwagę całą roślinę cannabis, istnieją tysiące związków, które współpracują ze sobą, aby zapewnić jej łagodzące działanie: kannabinoidy, flawonoidy i związki aromatyczne zwane terpenami, które nadają marihuanie (i innym roślinom) charakterystyczny zapach. Ten cudowny zapach sosny w okresie świątecznym? Możesz podziękować za to pinenowi. A może olejek lawendowy, którego używasz, aby uspokoić się przed snem? To jest linalool.

Inne terpeny wspólne dla rośliny cannabis to limonen (cytryna), beta-kariofilen (pieprz) i mircen (trawa cytrynowa), chociaż są też inne, z których każdy zapewnia odmianom własne unikalne cechu zapachowe i właściwości medyczne.

Szczególnie jeden terpen, którego jeszcze nie poruszyliśmy, może okazać się przydatny w walce z rakiem, a jest nim humulen. Niektóre badania pokazują, że ten pachnący i leczniczy związek może zabijać komórki rakowe. Ale czy to prawda? Przyjrzyjmy się temu wszechstronnemu terpenowi.

Jeśli niedawno piłeś piwo, znasz humulen, wcześniej znany jako a-kariofilen. Dzieje się tak, ponieważ humulen odpowiada za chmielowy i pikantny smak, który kojarzy się z twoim ulubionym piwem. Ale humulen znajduje się nie tylko w piwie, jest również obecny w żeń-szeniu, imbirze i szałwii.

Zastosowania terapeutyczne humulenu sięgają tysięcy lat wstecz. Jego obecność w samym piwie sięga ponad 5000 lat wstecz do starożytnej Mezopotamii, a jego zastosowanie w medycynie chińskiej jako wzmacniacza energii, środka tłumiącego apetyt i naturalnego antybiotyku sięga tysiącleci.

Niedawne badania nad humulenem potwierdzają tę starożytną intuicję. Jedno z badań wykazało, że w małych ilościach był w stanie zabić bakterię S. aureus, bardziej znaną jako gronkowiec; pospolita bakteria, która mimo wszystko może być śmiertelna dla niektórych populacji. Wykazano również, że jest skutecznym środkiem przeciwbólowym i przeciwbakteryjnym.

Badacze odkryli również jego właściwości przeciwnowotworowe. W rzeczywistości, gdy humulen badano we współpracy z innymi związkami, połączenie to hamowało wzrost komórek nawet o 90 procent, w zależności od farmakologii i substancji. Inne interesujące odkrycie wykazało, że humulen jest równie skutecznym środkiem przeciwzapalnym, jak kortykosteroid deksametazon, obecnie stosowany u najbardziej krytycznie chorych w leczeniu COVID-19.

Popularne odmiany marihuany z humulenem

Jeśli jesteś ciekawy tej substancji i chciałbyś wypróbować odmianę, która zawiera mnóstwo korzennych, drzewnych, chmielowych i leczniczych właściwości, oto kilka odmian do rozważenia:

• Grand Daddy Purps: ta indica o smaku winogrona posiada mocne właściwości medyczne
• Durban Poison: znana ze słodkiego i pikantnego profilu, ta sativa jest chwalona za swoje klarowne efekty
• Death Star: jeśli jesteś miłośnikiem odmian Diesel, spodoba ci się ta hybryda oparta na genach indica, która zapewnia uspokajające, lecznicze doznania
• Headband: silna hybryda z dominacją sativy, zapewnia relaks, poprawę nastroju i łagodną ulgę w bólu
• Candyland: kolejna mocna odmiana z przewagą sativy z zawartością THC na poziomie około 20 procent, może zapewnić skupienie oraz ulgę w doświadczanym bólu.

Oczywiście nie są to jedyne odmiany zawierające humulen, jest ich o wiele więcej!

Podsumowanie

Chociaż niektóre badania wykazały, że humulen może hamować wzrost komórek rakowych, bardzo ważne jest, aby pamiętać, że nie przeprowadzono tych badań na ludziach. Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich miał raka, natychmiast skontaktuj się ze swoim lekarzem, aby porozmawiać o tym, w jaki sposób marihuana może być dodatkowym narzędziem w terapii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.