Coraz więcej dowodów potwierdza, że cannabis pomaga pokonywać uzależnienia

Przez wiele lat, głównym argumentem przeciwko marihuanie było całe pojęcie jakoby cannabis był „bramą” do cięższych narkotyków. Opierało się to na przyjęciu, że sama marihuana jest w dużej mierze nieszkodliwa, ale nadal musi być niebezpieczna, ponieważ prowadzi do cięższych narkotyków. Jednak większość z nas, osób które mają rzeczywiste doświadczenie z marihuaną, zdaje sobie sprawę, że jest to tylko wymówka utrwalająca zakaz. Obecnie istnieją dowody naukowe popierające to, co wiemy od zawsze – marihuana nie jest bramą do cięższych narkotyków, a wręcz przeciwnie, pomaga w walce z uzależnieniem.

Różne badania ujawniają, że marihuana jest w rzeczywistości przeciwieństwem substancji wprowadzającej do ciężkich narkotyków. Cannabis z powodzeniem hamuje uzależnienia od alkoholu, opioidów, heroiny i innych szkodliwych substancji.

The Journal of American Medicine przeprowadził badanie w celu „określenia związku między państwowymi przepisami dotyczącymi cannabis a śmiercią spowodowaną przedawkowaniem leków przeciwbólowych”. Odkryto, że

Stany o medycznych przepisach dotyczących cannabis wykazują o 24,8 procent niższy średni roczny wskaźnik śmiertelności z powodu przedawkowania opioidów w porównaniu z państwami nieposiadającymi przepisów dotyczących cannabis.

Ze względu na to, że marihuana traktuje nie tylko zaburzenia nastroju, przewlekły ból i inne choroby, pacjenci decydują się na medyczną marihuaną, ale także stosują ją aby uwolnić się od leków na receptę.

Wiele osób nadużywających różne substancje cierpi nie tylko z powodu fizjologicznego uzależnienia, ale również z powodów psychicznych. Choroby współwystępujące, które leżą u podstaw psychicznych, również przyczyniają się do zdolności w osiągnięciu pełnej trzeźwości.

Udana terapia cannabis w odniesieniu do depresji, lęku, ADD i innych stanów może skutecznie wpływać na łagodzenie ukrytych, psychicznych zaburzeń, które często towarzyszą uzależnieniu.

Badania kliniczne udokumentowane przez Narodowe Instytuty Zdrowia wykazały, że „osoby leczone za pomocą CBD znacząco zmniejszyły liczbę palonych papierosów w trakcie leczenia o 40 procent”.

Obiecujące są także wstępne badania dotyczące uzależnienia od alkoholu. Zespół odstawienia alkoholu może stanowić zagrożenie dla życia, ale wstępne badania pokazują, że wielu pacjentów, którzy zastępują alkohol cannabis w programach rehabilitacji, może przez długi czas wstrzymać się od picia alkoholu.

Wielokrotne efekty terapeutyczne, niski próg tolerancji, brak śmiertelnego przedawkowania i brak skutków ubocznych nie mogą być na ten moment przebite przez żadną inną substancję!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.