Dlaczego tak wiele osób decyduje się na waporyzowanie marihuany?

waporyzowanie-marihuany-medyczna-marihuana-cbd-thc-waporyzowanie-cbd-thc

Wielu użytkowników marihuany woli waporyzatory w porównaniu do innych metod, takich jak jointy lub fifki, a nowe badania pomagają wyjaśnić dlaczego.

W ubiegłym miesiącu, Whoopi Goldberg zrobiła recenzję waporyzatora w piórze w kolumnie The Cannabist. „Pióra te są lekkie, kompaktowe i przenośne,” napisała autorka. „Wraz z zakupem kompaktowego waporyzatora, zyskujesz większą kontrolę nad tym, ile THC zażywasz.”

Tak jak Goldberg, palacze marihuany na całym świecie powoli przekonują się do waporyzatorów. Zwolennicy zauważają korzyści zdrowotne wynikające z wdychania konopi w formie pary zamiast dymu.

Australijski naukowiec doktor John Malouff mierzył zalety i wady waporyzowania, zgodnie z ustaleniami zażywających konopie indyjskie. Badanie, nazwane „Experiences of Marijuana-Vaporizer Users” zostało opublikowane w tym miesiącu, analizie zostało poddanych 96 osób, które zaczęło stosować waporyzatory z własnej inicjatywy.

Ostatecznie uczestnicy badania odnotowali więcej pozytywów niż negatywów w aspekcie korzystania z waporyzatora. Opisując swoje doświadczenia, uczestnicy badania zidentyfikowali cztery spójne korzyści stosowania parownika nad innymi opcjami zażywania marihuany.

Zalety

Postrzegane korzyści zdrowotne, takie jak „czuje się lżej na moich płucach” i „nie doświadczam już więcej odkrztuszania kurzu, smoły”, lepszy lub „czystszy” smak, brak zapachu dymu/ większa dyskrecja, większe efekty mimo stosowania tej samej ilości marihuany.

Wady

Niedogodności i trudności w użytkowaniu, w tym konserwacja i czyszczenie, opóźnienie spowodowane konfiguracją.

Doktor Malouff i jego zespół odkryli również dość unikalne korzyści z korzystania z parowniku – mieszanie marihuany z tytoniem było mniej powszechne.

„Zapytaliśmy uczestników, czy łączyli tytoń z marihuaną w waporyzatorze. Tylko 2 z 96 odpowiedziało twierdząco.”

Ogólnie, 84 z 96 uczestników badania stwierdziło, że było zadowolonych lub bardzo zadowolonych ze swojego doświadczenia z waporyzatorem, a 97.9% stwierdziło, że ma zamiar kontynuować waporyzowanie marihuany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.