Powody dla których marihuana jest wciąż poza zasięgiem dla naukowców w Kolorado

medyczna-marihuana-medycyna-lekarstwo-nasiona-marihuany-doktor-lekarze-nasiona-marihuany-nasiona-do-uprawy-marihuany

Uniwersytet w Kolorado wydal notatkę wyjaśniając członkom wydziału, dlaczego prowadzenie badań nad marihuaną nie jest tak proste jak zakup tego produktu.

Wraz ze zmianami, które zostały wprowadzone do prawa państwowego, liczba naukowców uniwersyteckich wyraziło zainteresowanie przeprowadzeniem badań na temat marihuany. Szkolni administratorzy mówią, że prawo federalne jest wciąż to samo.

„Nielegalny w świetle prawa federalnego pozostaje import, produkcja, dystrybucja, posiadanie lub stosowanie marihuany,” głosi notatka napisana przez Uniwersytet w Kolorado.

Faktycznie, marihuana nie jest w rzeczywistości legalna w Kolorado, i tak długo pozostanie jak długo rząd będzie zaniepokojony. Ale jest też różnica pomiędzy sprzedażą marihuany a faktycznym prowadzeniem badań na jej temat.

Latem ubiegłego roku, Departament Sprawiedliwości wydał dla Kolorado i Waszyngtonu zielone światło, aby ustanowiły systemy regulujące sprzedaż marihuany. Uniwersytety i instytuty badawcze nie zostały jednak uwzględnione w zezwoleniu.

„Uczelnie wyższe mają obowiązek przestrzegania prawa federalnego w sprawie narkotyków jako warunku otrzymania środków dotacji lub innej pomocy finansowej w ramach jakiegokolwiek programu federalnego,” kontynuuje notatka.

„Prowadzenie niezatwierdzonych badań związanych z marihuaną, może negatywnie wpłynąć na uniwersytecką zdolność do federalnego finansowania badań,” dodaje.

Co oznacza, że naukowcy, którzy chcą badać marihuanę muszą osiągnąć ten sam niezwykły wyczyn co naukowcy z innych stanów: Uzyskanie zgody od National Institute on Drug Abuse (NIDA).

Tylko wtedy naukowcy uzyskują dostęp do jedynego legalnego dostarczania marihuany w Stanach Zjednoczonych, która jest uprawiana i przechowywana na Uniwersytecie w Mississippi.

Jest to trudne, ale nie niemożliwe. Ponad 100 naukowców uzyskało pozwolenie na prowadzenie badań związanych z marihuaną.

Z drugiej strony, naukowcy z Multidisciplinary Association For Psychedelic Studies (MAPS) próbują od lat uzyskać pozwolenie na prowadzenie badań nad stosowaniem marihuany w leczeniu PTSD. Jednak badania nadal się nie rozpoczęły, ponieważ NIDA wciąż odwołuje wniosek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.