Robienie Tego Zwiększa Ryzyko Chorób Serca

Według nowego raportu, długie godziny pracy są nie tylko wyczerpujące emocjonalnie. Te godziny wiążą się z wyższym ryzykiem chorób serca i udarów.

Nowe badanie zostało opublikowane w czasopiśmie Environmental International i była to pierwsza tego typu globalna, recenzowana analiza. Zdefiniowano długie godziny pracy jako pracę powyżej 55 godzin tygodniowo i stwierdzono, że osoby, które pracowały tyle czasu, miały o 35% wyższe ryzyko udaru mózgu i 17% ryzyko chorób serca w porównaniu z osobami, które pracowały od 35 do 40 godzin tygodniowo.

Badanie skupiło się w szczególności na 2016 r. i wykazało, że długie godziny pracy były powiązane z 745 194 zgonami z powodu udarów i chorób serca.

„Ponieważ obecnie wiadomo, że długie godziny pracy są odpowiedzialne za około jedną trzecią całkowitego szacowanego obciążenia chorobami związanymi z pracą, ustalono, że jest to czynnik ryzyka o największym obciążeniu chorobami zawodowymi” — wyjaśnia Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).

Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega, że ​​na całym świecie rośnie liczba godzin spędzanych w pracy, zwłaszcza teraz, gdy wiele osób pracuje w domu i trudno im usprawiedliwić wylogowanie się na czas.

„Pandemia COVID-19 znacząco zmieniła sposób pracy wielu ludzi” – powiedział dyrektor generalny WHO, dr Tedros Adhanom Ghebreyesus.

„Praca z domu stała się normą w wielu branżach, często zacierając granice między domem a pracą. Ponadto wiele firm zostało zmuszonych do ograniczenia lub zamknięcia działalności w celu zaoszczędzenia pieniędzy, a ludzie, którzy nadal są na liście płac, pracują dłużej. Żadna praca nie jest warta ryzyka udaru lub choroby serca. Rządy, pracodawcy i pracownicy muszą współpracować, aby uzgodnić granice ochrony zdrowia pracowników”.

Długie i wyczerpujące godziny pracy od dawna wiążą się ze złym stanem zdrowia, począwszy od przeziębień i grypy, a skończywszy na braku równowagi emocjonalnej.

Mimo, że to badanie jest pierwszym tego rodzaju, nie jest pierwszym, które sugeruje, że istnieje związek między chorobami serca a stresem w pracy.

Naukowcy przypuszczają, że związek ten może wynikać z faktu, że pracownicy mają tylko czas na pracę i nie mają miejsca na zdrowe odżywianie i ćwiczenia. Inne czynniki, które należy wziąć pod uwagę, to stres, wiek i płeć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.