Poziom magnezu w organizmie ma znaczenie cz. 3

Codzienny użytek magnezu

Wymieszaj jedną łyżeczkę magnezu z wodą i spożywaj trzy razy dziennie z jedzeniem lub piciem, tak aby ilość spożytego magnezu wynosiła dziennie około 600 miligramów. Oprócz tego, roztwór można także zastosować na nowotwory i zakażone, zapalne, bolesne, sztywne lub zwapnione stawy, mięśnie, zrosty lub blizny. Doskonale sprawdza się również przy masażu pleców, rozluźniając napięte mięśnie, a nawet odmładzając starzejącą się skórę. W przypadku wrażliwej skóry używaj magnezu w bardziej rozcieńczonej formie. Na rany powszechnie stosuje się 4% roztwór, czyli 4 gramy magnezu na 100 mililitrów wody.

W celu uzyskania najszybszych rezultatów użyj techniki masażu tarciowego: pocieraj skórę roztworem tak mocno, aż stanie się ona gorąca oraz zaczerwieniona. Przez kilka dni na tym obszarze skóry może utrzymywać się niewielka wysypka, a skóra może być nieco bardziej wrażliwa. W takim przypadku zwilż skórę lekko rozcieńczonym roztworem chlorku magnezu lub posmaruj ją zawartością kapsułki z witaminą E. W razie potrzeby powtórz masaż.

W przypadku ogólnego odprężenia, a także bólu pleców oraz bólu stawów i mięśni oraz sztywności można zastosować tańsze sole Epsom. Doskonałym wyborem jest gorąca kąpiel z dodatkiem około 1 kilograma soli Epsom. Na sztywne lub bolesne mięśnie i stawy można również stosować gorące kąpiele.

Na rynku dostępny jest również wysuszony chlorek magnezu, który zawiera około dwa razy więcej magnezu niż uwodniony produkt. Jeśli zdecydujesz się go stosować, dawka powinna być o połowę mniejsza. Oprócz tego jest dostępny jest on także w formie tabletek, ale jest oczywiście dużo droższy.

Zamiast chlorku magnezu możesz użyć solanki stworzonej na bazie soli morskiej. Solanka ma tę zaletę, że posiada więcej śladowych minerałów niż chlorek magnezu, ale ze względu na wysoką zawartość siarczanu magnezu jest również o wiele bardziej gorzka. W Australii jest dostępna jako „morskie minerały ”.

Mimo, że wyższe spożycie magnezu jest korzystne dla większości osób, osoby z niskim ciśnieniem krwi zwykle potrzebują wyższego spożycia wapnia. Normalnie ciśnienie krwi powinno wynosić około 120/80; im jest niższe, tym wyższe powinno być dzienne spożycie wapnia. I mimo że osoby z wysokim ciśnieniem krwi czerpią wiele korzyści z przyjmowania dwa razy większych ilości magnezu niż wapnia, osoby z niskim ciśnieniem krwi powinny przyjmować dwa razy więcej wapnia niż magnezu – lub oba minerały w stosunkowo dużych ilościach. Osoby z niskim ciśnieniem krwi i skłonnością do stanów zapalnych powinny również znacznie zmniejszyć spożycie fosforu. Wysoki poziom fosforu we krwi powoduje niskie poziomy magnezu i wapnia.

Suplementacji magnezu należy unikać w przypadku poważnych problemów z nerkami (ciężka niewydolność nerek), a także miastenii. Uważaj na poważne osłabienie nadnerczy lub na bardzo niskie ciśnienie krwi. Nadmiar magnezu może powodować osłabienie mięśni, i jeśli tak się stanie, zacznij suplementować większe ilości wapnia.

PROFIL MAGNEZU

Magnez znajduje się głównie w komórkach, aktywuje wiele enzymów i jest niezbędny do metabolizmu węglowodanów, tłuszczów i aminokwasów. Jest niezbędny do funkcjonowania mięśni i nerwów oraz do tworzenia kości i zębów. Ogólnie przeciwdziała i reguluje wpływ wapnia.
Objawy niedoboru magnezu:

KRĄŻENIE: angina, miażdżyca, wysokie ciśnienie krwi i wysoki poziom cholesterolu, zawały serca, nadciśnienie, udary, tachykardia (szybki puls), zakrzepica.

UKŁAD TRAWIENNY: kolka, zaparcia, przewlekła biegunka, złe wchłanianie, zapalenie trzustki.

MIĘŚNIE: ból pleców, drgawki, skurcze, zwiększona pobudliwość / skakanie, drętwienie, oczopląs (szybkie ruchy gałek ocznych), skurcze, napięte mięśnie, mrowienie.

UKŁAD NERWOWY:apatia, splątanie, depresja, dezorientacja, epilepsja, omamy, drażliwość, choroba psychiczna, stwardnienie rozsiane, nerwowość, paranoja, zapalenia nerwów, choroba Parkinsona, słaba pamięć, starość.

OGÓLNE: alkoholizm, zapalenie stawów, nieprzyjemny zapach ciała, łamiące się kości, zwapnienie narządów, rak, syndrom chronicznego zmęczenia, cukrzyca, bóle głowy, infekcje i stany zapalne, marskość wątroby, migreny, problemy z prostatą, krzywica, sztywność, pomarszczona i twarda skóra, sztywność, tworzenie się kamieni w pęcherzyku żółciowym lub w nerkach, nadczynność tarczycy.

Najlepsze źródła magnezu:

• sok ze świeżej trawy (na przykład, trawy pszenicznej, trawy jęczmiennej),
• jęczmień w proszku,
• soki warzywne
• wodorosty
• woda morska
• owoce morza
• zielone liście
• melasa
• namoczone orzechy, nasiona
• kiełki.

Magnez jest głównym minerałem w chlorofilu, który posiada podobną strukturę białkową do hemoglobiny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.