Nowe apteki w Connecticut

Connecticut ma nadzieję otworzyć co najmniej 12 aptek z medyczną marihuaną, aby uwzględnić rosnącą liczbę pacjentów zarejestrowanych w programie.

Aby uwzględnić rosnący popyt, Connecticut zdecydowało, że musi wprowadzić pewne poprawki do programu medycznej marihuany. Department of Consumer Protection (DCP) ogłosiło w zeszłym tygodniu, że otwiera przetargi na otworzenie co najmniej trzech nowych przychodni oferujących medyczna marihuanę, aby zwiększyć łączną ilość stanowych aptek do co najmniej 12.

„Nasz program medycznej marihuany osiągnął niesamowity sukces, który wciąż pnie się w górę,” – powiedział komisarz ds. ochrony konsumentów Michelle H. Seagull. „W przypadku znacznego wzrostu liczby pacjentów, DCP może wydać nowe [wnioski o aplikacje], aby jak najlepiej zaspokoić zapotrzebowanie na leki i kontynuować dążenie do zapewnienia wysokiej jakości opieki zdrowotnej.”

Na dzień 31 grudnia, Connecticut miało 22.411 pacjentów medycznej marihuany, 807 lekarzy oraz pielęgniarek zarejestrowanych do udziału w stanowym programie medycznej marihuany. W kraju odnotowano gwałtowny wzrost liczby zarejestrowanych pacjentów medycznej marihuany w porównaniu do 2015 roku, kiedy to stan zwiększył listę kwalifikujących się do leczenia schorzeń.

W Connecticut istnieje już dziewięć przychodni z medyczną marihuaną, które znajdują się w Branford, Hartford, Waterbury, dwie w Milford, Bethel, South Windsor, Montville i Bristol. DCP stwierdziło, że rozważy potrzebę zapewnienia punktów aptecznych w nowych lokalizacjach geograficznych podczas przeglądania aplikacji.

Zainteresowane firmy mają czas do 9 kwietnia na złożenie wniosku i opłaty za wniosek w wysokości 1000 USA za rozpatrzenie wniosku o licencję. DCP opublikowało 28-stronnicowy dokument “Request for Application”, opisujący wymagania dotyczące składania wniosków, który zawiera szczegóły dotyczące planu biznesowego wnioskodawcy i planu lokalizacji, danych finansowych oraz programów opieki bezpieczeństwa i opieki społecznej. Inne wymagania w aplikacji związane są ze zdrowiem i bezpieczeństwem pracowników, planami pomocy oraz ze strategiami zapobiegania nadużywania substancji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.