3 Sprawdzone Efekty Medyczne THC

ptsd-thc-leczy-marihuana-medyczna-thc-cbd-leczy

Dziesięciolecia zajęły badania różnych zastosowań medycznych tego unikalnego związku.

THC lub tetrahydrokannabinol, jest najbardziej znanym składnikiem marihuany. Jest najbardziej znany z wywoływania uczucia haju, które można uzyskać za pomocą użycia marihuany.

W rezultacie. THC spowodowało również najwięcej kontrowersji otaczającej zastosowanie medyczne rośliny, z wieloma pracownikami służby zdrowia powołującymi się na uczucie haju jako wadę.

Jednakże, podczas gdy związki, takie jak kannabidiol (CBD) zaczęły zyskiwać przychylność ze względu na ich brak psychoaktywności, dekady badań wykazały szereg efektów medycznych unikalnych dla THC.

1. Uśmierzanie bólu

Jednym z najbardziej powszechnych zastosowań marihuany jest uśmierzanie bólu. I jak się okazuje, THC jest składnikiem marihuany odpowiedzialnym za jej uśmierzające ból właściwości.

Badania wykazują, że THC aktywuje ścieżki w środkowym układzie nerwowym, które działają blokując sygnały bólu wysyłane do mózgu. Podobnie, konopie okazały się szczególnie skuteczne w działaniu przeciwko bólom neuropatycznym i bólom związanym z nerwami.

2. PTSD

Zespół stresu pourazowego (PTSD) jest kolejnym częstym powodem stosowania medycznej marihuany. Interesujące jest, że haj powodowany przez THC jest również związany z zaburzeniami pamięci tymczasowej.

Choć może to być postrzegane jako wana dla niektórych użytkowników marihuany, zaburzenia pamięci są często terapeutyczne dla tych, którzy walczą, aby zapomnieć o bolesnych wspomnieniach – tak jak pacjenci, którzy cierpią na zespół stresu pourazowego. Najnowsze badania potwierdzają, że doustne dawki THC mogą pomóc złagodzić szereg objawów związanych z pojawiającymi się przy PTSD retrospekcjami, pobudzeniem i koszmarami.

3. Nudności i wymioty

THC jest dostępne w postaci tabletki do leczenia nudności i wymiotów u pacjentów chorych na raka od 1980 roku.

Marinol, pigułki zawierające syntetyczne THC, to pierwszy lek, który powstał na bazie THC i który był zatwierdzony do tego celu przez FDA. Od tego czasu, zostały opracowane inne tabletki oparte na THC, które są również przewidziane dla pacjentów poddawanych chemioterapii – Cesamet®.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.