Terapia z Wykorzystaniem Medycznej Marihuany: Leczenie Szumu w Uszach

Badania wykazały, że terapia z wykorzystaniem medycznej marihuany może być stosowana do leczenia szumu w uszach.

Szumy uszne definiuje się jako trwały hałas w uszach, który nie jest powodowany przez czynniki środowiskowe lub dźwięki zewnętrzne. Szum w uszach nie jest sam w sobie chorobą. W rzeczywistości jest to objaw jednej choroby – utraty słuchu, problemów z układem krążenia oraz urazów uszu. Czasem jednak doświadczanie szumu w uszach nie ma jednej, konkretnej przyczyny.

Szumy uszne mogą ulec nasileniu, jeśli nie zostanie podjęte żadne działanie, i okazuje się, że medyczna marihuana jest możliwą opcją leczenia tego stanu.

Tradycyjne leczenie

Tradycyjne opcje leczenia szumów usznych będą w dużym stopniu zależeć od stanu podstawowego, który powoduje dzwonienie w uszach. Podstawowym leczeniem jest skupienie się na pierwotnym stanie, który powoduje szum w uszach. Jeśli jednak nie cierpisz na żadną chorobę, która mogłaby powodować szum w uszach, inne opcje leczenia mogą obejmować:

• Usunięcie woskowiny – Zbyt duża ilość woskowiny w uszach może powodować lub nasilać objawy związane z doświadczaniem szumu w uszach.

• Leczenie chorób naczyń krwionośnych – Jeśli szum w uszach jest wynikiem chorób naczyń krwionośnych, leczenie to może zmniejszyć te objawy.

• Zmiana leków – Przyjmowanie niektórych leków może powodować wystąpienie szumu w uszach. W takim przypadku zmiana tych leków może pomóc złagodzić doświadczane objawy.

• Leki przeciwdepresyjne – Niektóre leki przeciwdepresyjne mogą pomóc w zmniejszeniu szumu w uszach.

• Zmiana stylu życia – Zmniejszenie doświadczanego stresu, zrezygnowanie z kofeiny, nikotyny oraz zmniejszenie narażenia na głośne dźwięki mogą pomóc złagodzić objawy i zapobiec nawrotom po zakończeniu leczenia.

• Medycyna alternatywna – Niektóre alternatywne metody leczenia, takie jak akupunktura, wykorzystanie miłorząbu, cynku, czy hipnozy, wykazały pewne pozytywne skutki w leczeniu szumów usznych.

• Neuromodulacja – Wykorzystywana bardziej w Europie niż w USA, neuromodulacja poprzez przezczaszkową stymulację magnetyczną może pomóc zmniejszyć objawy szumów usznych.

Jeśli odczuwasz dzwonienie w uszach, nie jesteś sam. Szacuje się, że co najmniej jeden na pięciu dorosłych cierpi na ten stan w jakiejś formie.

Badania na temat wykorzystania medycznej marihuany w leczeniu szumów usznych

Medyczna marihuana jest obecnie rozpatrywana jako potencjalna opcja leczenia szumów usznych. Jedna teoria dotycząca przyczyny szumu w uszach jest taka, że ​​jest to właściwie forma padaczki czuciowej spowodowanej nadaktywnością w jądrze ślimakowym mózgu. Mając to na uwadze, leki przeciwpadaczkowe zostały uznane za możliwe leczenie tego stanu.

Ostatnie badania wykazały również, że receptory kannabinoidowe CB1 i CB2, oprócz receptora 2-AG, wyrażane są w jądrze ślimakowym. Ta ekspresja, a także już ustalone zastosowanie marihuany jako leczenia padaczki i drgawek, pozwala nam stwierdzić, że roślina może być potencjalnym leczenie doświadczanego szumu w uszach.

Na modelu myszy wykazano, że marihuana posiada pozytywny wpływ na podmioty, które wykazują behawioralne dowody doświadczania szumu w uszach. Wprowadzenie marihuany powoduje nadpobudliwe zachowanie w jądrze ślimaka, co wydaje się zmniejszać objawy szumu w uszach
w przedmiotach. Układ endokannabinoidowy w mózgu pomaga kontrolować elastyczność mózgu zarówno u ludzi, jak i myszy, co pozwala mu zmniejszyć lub przynajmniej złagodzić objawy szumu w uszach.

Obecnie próby przeprowadzono tylko na myszach, ale wyniki są obiecujące. Potrzebne są dalsze badania w celu ustalenia najlepszych dawek marihuany do zastosowania jej u ludzi.

Podsumowanie

Szumy uszne są bardzo niestabilnym stanem – może być trudno znaleźć podstawową przyczynę dzwonienia w uszach, a jeśli nie zostanie znaleziona podstawowa przyczyna, najlepszą nadzieją dla większości pacjentów jest leczenie objawów. Jeśli marihuana może przynieść ulgę,
dalsze badania są zdecydowanie konieczne. Chociaż szumy uszne same w sobie nie stanowią zagrożenia dla życia, mogą poważnie wpłynąć na jakość życia danej osoby, utrudniając zasypianie, pracę, a nawet przeprowadzanie normalnych rozmów, w zależności od nasilania doświadczanych objawów. Medyczna marihuana może stanowić rozwiązanie dla pacjentów cierpiących na pierwotny szum w uszach, gdy nic innego nie wydaje się pomagać i może pomóc w leczeniu pacjentów, którzy wydają się nie reagować na inne opcje leczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.