Informacje o Delta-8 THC

Delta-8 THC nazywany „łagodniejszym rodzeństwem” delta-9 THC.

Naukowcy z dwóch uniwersytetów połączyli siły, aby zbadać potencjalne zastosowania Delta-8 THC. Osoby używające kannabinoidu, który szybko zyskał na popularności, twierdzą, że zapewnia on korzyści płynące z marihuany, ale zawiera łagodniejszy składnik psychoaktywny.

Naukowcy z University of Buffalo i University of Michigan rozpoczęli badania nad Delta-8 THC od ankiety przeprowadzonej wśród 500 osób używających Delta-8 THC. Poinformowali, że Delta-8 THC jest łagodniejszy niż Delta-9 THC, który jest aktywnym składnikiem „tradycyjnej” marihuany, który powoduje haj.

W komunikacie na temat ankiety naukowcy napisali: „Słowa jednego z użytkowników najlepiej opisują nadrzędne poglądy podzielane przez uczestników ankiety: że Delta-8 THC jest jak „milsze i młodsze rodzeństwo” Delty-9, ponieważ zapewnia wszystkie korzyści przy mniejszej liczbie niepożądanych reakcji”.

Co to jest THC Delta-8?

Pochodzący z konopi, Delta-8 THC występuje naturalnie, gdy Delta-9 THC z czasem ulega degradacji. Delta-8 może nadal zapewniać haj, ale kiedy tak się dzieje, jest uważany za znacznie łagodniejszy niż to, czego ludzie doświadczają z Delta-9. Delta-8 wiąże się również z wieloma korzyściami zdrowotnymi.

Wiele osób zgłasza mniej skutków ubocznych po zastosowaniu Delta-8, w tym mniejsze szanse na paranoję lub zbyt intensywny haj. Naukowcy z uniwersytetu zauważają, że Delta-8 jest o połowę tak silna, jak Delta-9 THC.

Rośliny naturalnie wytwarzają niewielkie ilości Delta-8. Zwykle jest przetwarzany z koncentratu, dlatego większość ludzi używa THC Delta-8, jedząc żelki, ciasteczka i inne artykuły spożywcze lub przez waporyzację.

Naukowcy uważają, że niektórzy prawodawcy błędnie rozumieją Delta-8 THC

Naukowcy z uniwersytetu stwierdzili, że przepisy zakazujące używania Delta-8 wydają się ignorować fakt, że jest ona słabsza niż tradycyjna Delta-9. Powiedzieli, że obawy o Delta-8 wydają się nieuzasadnione.

Dr Daniel J. Kruger, badacz w Centrum Badań Populacyjnych na Uniwersytecie Michigan, powiedział w komunikacie, że więcej stanów zalegalizowało marihuanę rekreacyjną i medyczną, jednocześnie zakazując Delta-8 THC.

„To paradoks, że różne stany i gminy otwierają się na Delta-9, staje się ona coraz bardziej dostępna i coraz bardziej zalegalizowana, a jednak hamują Delta-8, mimo że wydaje się, że ma lepszy profil pod względem jej efektów” – powiedział. „To prawie jak przeciwieństwo tego, co byś zrobił, gdybyś został poinformowany o dowodach”.

Kruger prowadzi badania z dr Jessicą Kruger, adiunktem klinicznym zdrowia społeczności i zachowań zdrowotnych w Szkole Zdrowia Publicznego i Zawodów Zdrowotnych Uniwersytetu w Buffalo. Nawiązali współpracę z Bison Botanics z Buffalo, która wykorzystała media społecznościowe do ankietowania użytkowników Delta-8 THC.

Oprócz komentarzy na temat łagodności Delta-8 THC, ankieta wykazała, co następuje:

Około dwie trzecie uczestników używało Delta-8-THC w produktach spożywczych.
Osoby stosujące Delta-8 THC doświadczają relaksu, uśmierzenia bólu i euforii. Doświadczyli mniej skutków ubocznych, takich jak paranoja, niepokój czy gastrofaza.

Nieco ponad połowa stwierdziła, że ​​używa Delta-8 THC do leczenia stanów zdrowotnych i medycznych, przede wszystkim lęku, ataków paniki, stresu, depresji lub choroby afektywnej dwubiegunowej i przewlekłego bólu.

Większość nie powiedziała swoim lekarzom o stosowaniu Delta-8 THC i zdecydowała się na daną dawkę substancji na podstawie własnego doświadczenia i informacji zebranych z Internetu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.