Podstawowe Etapy Cyklu Życia Cannabis 

Pierwszym etapem wzrostu jest kiełkowanie. Ten etap ułatwia głównie wilgoć i ciepło. Zarodek potrzebuje około 12 godzin do 9 dni, aby otworzyć się i wyprodukować korzenie. Korzeń jest następnie utrwalany w glebie, a nowa sadzonka jest wypychana z powierzchni gleby. W końcu liście otwierają się na światło słoneczne.

Drugi etap to etap sadzonki. Na tym etapie pojawia się druga para liści. Może trwać od 1 tygodnia do 4 tygodni. Trzeci etap to etap wegetatywny; na tym etapie roślina może z łatwością wchłaniać światło i składniki odżywcze. W pewnym momencie dolne liście opadają.

Drugi etap to etap przed kwitnieniem; na tym etapie roślina zaczyna wytwarzać węzły (punkty przecięcia gałęzi i łodyg). Z tych węzłów roślina tworzy maleńkie pąki zwane kielichami. Kielichy później tworzą kwiaty żeńskie lub męskie. Etap trwa od 10 dni do 14 dni; w tym okresie roślina rozciąga się i może podwoić swoją wielkość. Okres przed kwitnieniem można również nazwać rozciągnięciem. Ostatnie etapy są najważniejsze i są powszechnie określane jako etapy kwitnienia konopi.

Etapy kwitnienia konopi

Jest to okres, w którym roślina zaczyna wytwarzać kwiaty, które następnie są zbierane, suszone i palone. Kiedy roślina jest poddawana długim godzinom ciemności, rozpoczynają się etapy kwitnienia konopi. Roślina przestaje rosnąć na wysokość, a zamiast tego wkłada więcej energii w etapy kwitnienia konopi. Jeśli konopie są uprawiane na zewnątrz, kwitnienie następuje pod koniec lata, kiedy dni są krótsze. Jeśli roślina rośnie w pomieszczeniu, etapy kwitnienia konopi rozpoczynają się po przełączeniu świateł na 10 do 12 godzin ciemności.

W większości odmian konopi etapy kwitnienia marihuany trwają od 7 do 9 tygodni, chociaż dojrzewanie niektórych odmian trwa dłużej. Dlatego nie oczekuj, że wszystkie rośliny będą przestrzegać określonego harmonogramu. Poniżej znajdują się etapy kwitnienia konopi.

Tydzień 1

W pierwszym tygodniu roślina nie przestaje rosnąć i przechodzi w etap kwitnienia; następuje znaczny wzrost. W przypadku niektórych odmian roślina podwaja swoją wysokość. Ponadto, roślina wypuszcza kilka liści i staje się mocniejsza. Teraz, gdy roślina weszła w fazę kwitnienia, będzie potrzebować dodatkowych składników odżywczych, a ty musisz podawać jej składniki odżywcze do wzrostu przez dodatkowy tydzień. Musisz również wygiąć łodygi od środka, aby utworzyć równy baldachim, który pozwoli ci osiągnąć lepsze wyniki.

Tydzień 2

W drugim tygodniu prawdopodobnie zauważysz białe słupki na żeńskiej marihuanie. Słupki rozwijają się w miejscach, gdzie liście spotykają się z łodygami; później tworzą pąki. Jeśli roślina jest męska, nie wyrasta na niej włosków, ale zamiast tego wyrastają woreczki pyłkowe. Na tym etapie musisz skontaktować się ze swoim harmonogramem składników odżywczych. Po dwóch tygodniach zwiększasz składniki odżywcze swojej rośliny, aby umożliwić im osiągnięcie maksymalnego potencjału.

Tydzień 3

W trzecim tygodniu roślina konopi nadal rośnie i jest o 50% większa niż 3 tygodnie wcześniej. Jednak rozciąganie stopniowo zwalnia i zatrzymuje się. Zaczniesz dostrzegać rozwijające się prawdziwe pąki. Żywice nie rozwinęły się jeszcze na roślinie, dlatego zapach nie będzie bardzo ostry.

Warto zauważyć, że w fazie kwitnienia konopi, Twoja roślina zaczyna zużywać więcej energii na wzrost kwiatów, a tym samym wymaga odpowiedniej dawki składników odżywczych. Po pierwszych trzech etapach kwitnienia konopi, roślina staje się wybredna i może cierpieć na niedobory, takie jak żółknięcie liści lub przekarmienie.

Tydzień 4

Na tym etapie roślina przestała rosnąć i zużywa więcej energii na wzrost pąków. W przypadku większych pąków rosnąca roślina wytwarza trichomy; w ten sposób zapach staje się zauważalny na tym etapie. Możesz również rozważyć podtrzymanie wcześniej wygiętych gałęzi.

Tydzień 5

W 5 tygodniu pąki stają się grubsze; zauważysz również pąki rosnące w nowych miejscach. Gdy pąki kwitną, konopie stają się grubsze każdego dnia. To jest punkt kulminacyjny etapów kwitnienia konopi. Już teraz roślina ma intensywny zapach. Po pięciu etapach kwitnienia konopi ważne jest zainstalowanie dobrego systemu wentylacji, zwłaszcza jeśli uprawiasz roślinę w pomieszczeniu.

Tydzień 6 do 8

Roślina konopi będzie gotowa do zbioru przed 8 tygodniem. Okres zbiorów nie powinien przekraczać jednego tygodnia; po tym okresie tetrahydrokannabinol rozpadnie się na kannabinol, co prowadzi do uczucia senności. W szóstym tygodniu słupki zaczynają zmieniać kolor z białego na pomarańczowy. To sygnał, że roślina nie produkuje już nowych pąków i nadszedł czas na zbiory.

W miarę wzrostu THC trichomy stają się również mleczne. Kolor później zmienia się na bursztynowy, gdy rozkłada się na CBN. Te dwie fazy mogą się na siebie nakładać; jednak hodowcy uważają, że roślina osiągnęła swój pełny poziom mocy, co najmniej 20% trichomów stanie się bursztynowa, a reszta może pozostać mleczna.

W tym momencie hodowca powinien uważać na rośliny. Są bardzo wrażliwe na środowisko; na przykład bez odpowiedniego przepływu powietrza wilgoć może zostać uwięziona w roślinie, prowadząc do wzrostu pąków, co ostatecznie niszczy środowisko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.